У росіян остаточно відібрали право добудовувати енергоблоки Хмельницької АЕС

Президент Петро Порошенко підписав закони, згідно з якими Україна припиняє співпрацю з Росією щодо добудови Хмельницької АЕС.

Відповідне повідомлення розміщено 3 жовтня на сайті глави держави.

Йдеться зокрема про закон “Про припинення дії Угоди між КМУ та Урядом РФ про співробітництво в будівництві енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС” та “Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 і № 4 Хмельницької атомної електричної станції” від 16 вересня 2015 року.

“Прийняття Верховною Радою 16 вересня 2015 року вищезазначених законів № 696-VIII № 697-УIII дозволить побудувати енергоблоки № 3 та № 4 Хмельницької АЕС із застосуванням модифікованої реакторної установки ВВЕР-1000 європейського постачальника та забезпечить дотримання рівня безпеки відповідно до вимог національних норм і правил та стандартів МАГАТЕ”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, угода між КМУ та урядом РФ про співробітництво в будівництві енергоблоків №3 та 4 Хмельницької АЕС була підписана 9 червня 2010 року Києві та ратифікована парламентом 12 січня 2011 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. І хто буде інвесторами: Албанія, Косово, Молдова чи Буркіна-Фасо? А якщо без жартів, то ми за умови того, що ще планувалося збудувати на Кировоградчині потужність з виробництва паливних елементів (ядерних) для АЕС, втрачаємо можливість отримати енергетичну незалежність від тієї ж Росії, віж їхньої “газової голки”.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.