Хмельницька єпархія УПЦ Київського патріархату виступила із заявою щодо релігійної організації «Московський Патріархат в Україні»

Протягом останнього тижня, а особливо в неділю, 27 вересня 2015 року, представники релігійної організації «Московський Патріархат в Україні», що прикривається назвою «Українська Православна Церква», здійснили ряд бандитських дій у відношенні архієрея, священиків і вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Так, 21 вересня 2015 року, бандити, керовані священиками «Московського Патріархату в Україні», спробували силою захопити храм громади Св. Вмч. Георгія Побідоносця с. Катеринівка Кременецького р-ну Тернопільської області.

27 вересня, у свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хрест Господнього, бандити «Московського Патріархату в Україні», що були керовані Хустською єпархією МП, напали на священика і громаду храму Свято-Рождества Богородиці с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської області.

Також 27 вересня, представники «Московського Патріархату в Україні» спробували перешкодити встановленню хреста на місті майбутнього храму в м. Маріуполі. При цьому, на адресу Високопреосвященного митрополита Сергія, священиків та вірних, лунали погрози фізичної розправи.

Усі ці противоправні дії представників «Московського Патріархату в Україні» проходили за однаковою схемою та супроводжувалися антиукраїнськими та сепаратистськими гаслами, що ображали гідність Української держави та її титульної нації.

На нашу думку, всі ці дії пов’язані між собою та координуються одним центром – ФСБ РФ, накази якого виконує релігійна структура «Московський Патріархат в Україні». Розуміючи, що підтримка сепаратистів та агресії РФ з боку багатьох архієреїв та священиків «Московського Патріархату в Україні» спричинила справедливу реакцію українців, що масово полишають цю московську структуру, її керманичі розпочали спецоперацію з дискредитації УПЦ КП перед Європейським і Світовими релігійними лідерами. Цей зв’язок з діями ворожих спецслужб особливо чітко прослідковується на тлі місцевої передвиборчої кампанії. Мета – внести смуту релігійного характеру в процеси волевиявлення народу щодо виборів і можливий їх зрив на локальних ділянках.

Ми, священики та вірні Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, будучи патріотами України, не можемо дозволити ворогу активізувати свою агентуру в тилу наших військ, особливо в прифронтових районах. Тому ми звертаємось до громадських формувань, громадських організацій патріотичного спрямування, до всіх людей, для кого служіння Україні понад усе, стати на захист справжнього Українського Православ’я та дати гідну відсіч агентурі ворожих спецслужб, заявила Хмельницька єпархія УПЦ КП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.