Прокурор Хмельниччини погрожує карними справами за створення загонів самооборони

Прокурор Хмельницької області Сергій Соляр погрожує відкриттям кримінальних проваджень за створення активістами Майдану загонів самооборони.

Про це сьогодні він сказав на позачерговій сесії облради.

“Наразі кримінальних проваджень щодо осіб, які створюють загони самооборони в області, немає. Але є окремі виступи у ЗМІ, що в деяких районах, зокрема, Славута, Городок, Нетішин, загони самооборони формуються. У разі, якщо ці формування будуть спеціально екіпіровані, проходитимуть відповідні навчання і підготовку, тоді кримінальне провадження буде відкрито”, – пояснив прокурор.

Водночас, за словами народного депутата від ВО “Свобода” Ігоря Сабія, загони самооборони на Хмельниччині створюються і спільно з міліцією відповідатимуть за громадський порядок.

“Люди налякані подіями у Києві, коли невідомі спалювали автівки, грабували магазини. Тому то загони самооборони в області формуються для забезпечення громадського правопорядку”, – сказав нардеп.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. “Але є окремі виступи у ЗМІ, що в деяких районах, зокрема, Славута, Городок, Нетішин, загони самооборони формуються”… А ще є окремі виступи у ЗМІ, що наш прокурор не традиційної сексуальної орієнтації… Що це за позиція прокурора? За таку “професійну” позицію його треба звільняти вже завтра! І до чого тут Сабій? Люди самі розберуться що їм створювати і коли.

  2. Питання до прокуратури.Чому існування так званих «загонів самооборони» а так само їх організація вважається незаконним, а от існування “загонів охорони правопорядку” на поясах яких висять шаблі (які є холодною зброєю та відповідно підпадають під ст. 263 Кримінального кодексу) вважається допустимим і більше того вони залучаються до патрулювання вулиць разом з Міліцією?

  3. Єдиним джерелом влади є народ. І коли банда знищує цей народ, він має право на самозахист. Так що іди но ти товариш прокурор з своїми погрозами під три чорти! Краще пакуй чумадан доки не пізно.

  4. “Водночас, за словами народного депутата від ВО “Свобода” Ігоря Сабія, загони самооборони на Хмельниччині створюються і спільно з міліцією відповідатимуть за громадський порядок.” – пане Сабій, ви можете представити, щоб в 40-х роках створювалися загони УПА, які спільно з НКВС відповідали б за громадський порядок на вулицях Львова чи Проскурова, або ще десь?

    • Перепрошую. Уявити, а не представити.
      Рідна мова на те і є рідна, щоб все життя вивчати її та удосконалювати.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.