Сабій у співавторстві пропонує посилити відповідальність за посягання на територіальну цілісність України

Група народний депутатів (М.Головко, А.Міщенко, О.Сиротюк, Ю.Сиротюк, І.Сабій) пропонують посилити кримінальну відповідальності за посягання на територіальну цілісність та недоторканність України.

Відповідний законопроект 12 лютого зареєстрований у Верховній Раді.

Автори заявили, що останнім часом активізувалися дії деяких суб’єктів владних повноважень місцевого рівня, спрямовані на заклики до відокремлення окремих територій України від України та приєднання окремих територій України до території інших держав. Так, 4 лютого 2014 р. Президія Верховної Ради АР Крим ініціювала внесення змін до Конституції автономії та внесла протокольне доручення про можливе звернення «за захистом» до Росії.

“Поява таких тенденцій призводить до ще більшого посилення суспільно-політичної кризи в Україні та створює реальну загрозу порушення територіальної цілісності та недоторканності України – одного з базових принципів Конституції України. Фактично зазначені дії посадових осіб ВР АРК розпочинають процес сепаратизації (відокремлення) території АР Крим від території України, що є прямою та безпосередньою загрозою територіальній цілісності України”, – вважають розробники законопроекту.

Зокрема, нардепи пропонують посилити кримінальну відповідальність за дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади або зміни форми державного устрою, а також змова про вчинення таких дій – позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років; публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади або зміни форми державного устрою – обмеженням волі на строк до восьми років або позбавленням волі на той самий строк.

За умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, спрямовані на повне чи часткове відокремлення частини території держави під юрисдикцію іншої держави або вчинені з метою зменшення території України шляхом утворення на її території іншої суверенної держави – обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.