Феміда, яка скасувала “майданне” рішення Хмельницької облради, послалась на порушення Регламенту і Конституції

Суддя Хмельницького окружного адмінсуду А.Петричкович, скасовуючи рішення Хмельницької обласної ради № 1-19/2014 від 24.01.2014 року “Про суспільно-політичну ситуацію в державі”, зіслався на порушення Регламенту облради і Конституції України.

Про це свідчить відповідна постанова Хмельницького окружного адмінсуду від 30 січня, яка опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Суддя перерахував п’ять статей Регламенту облради і визнав, що “недотримання відповідачем Регламенту обласної ради, адже відповідач прийняв рішення, яке не відповідає проектам винесеним на розгляд позачергової сесії і без дотримання вимог Регламенту обласної ради”.

Крім цього, суддя Хмельницького окружного адмінсуду А.Петричкович вважає, що депутати облради ухвалили звернення про суспільно-політичну ситуацію в державі з порушенням Конституції та Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

“Відповідно до ст.140 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Повноваження обласної ради визначаються главою 4 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Із змісту оскаржуваного рішення видно, що воно виходить за межі повноважень (компетенції) органу місцевого самоврядування, які визначаються Конституцією України і Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, що відповідно вказує на його протиправність”, – зазначається у постанові суду.

Постанова Хмельницького окружного адміністративного суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її отримання.

Нагадаємо, що прокуратура області подала 12 позовів до Хмельницького окружного адміністративного суду про визнання протиправними та скасування рішень низки сесій місцевих рад щодо суспільно-політичної ситуації в державі.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.