Голова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот заявив, що в області сільські голів поширюють чутки, що адмінтерреформа – це біда для громади.
Про це він сказав в інтерв’ю обласній газеті “Подільські вісті”.
“В адміністративно-територіальної реформи достатньо противників. І, якщо відверто, чимало сільських голів поширюють чутки про те, що ці зміни обернуться для громади бідою. Звісно, боячись втратити посаду, вони будуть налаштовувати селян на негатив”, – вважає високопосадовець.
На думку М.Дерикота, об’єднання територій задумане для того, щоб сільські ради та їхні громади стали самодостатніми у фінансуванні.
“Основним доходом сьогодні для них є здача в оренду землі і виплати прибуткового податку. Тож, якщо на території сільради мало землі і, відповідно, прибуткового податку з паїв, якщо бодай 80% немає у неї власного фінансування, то навіть говорити про розвиток цієї території не доводиться”, – переконаний голова облради.
Він наголосив, що людям траба відкрити очі на багато поки що незрозумілих речей. До прикладу, у 1994 році Пашковецьку сільську раду на Старокостянтинівщині поділили. У селі Капустин утворилася ще одна сільрада з 250 жителями, але без дитсадка, школи і ФАПу.
“Лише сільська рада, де працівники отримують зарплату. Що можна реалізувати на цій території? Практично нічого. Що можуть запропонувати сільський голова і його апарат своїм людям? Нічого, окрім довідки, що видають за потреби”, – пояснив М.Дерикот.