Олександр Корнійчук: «УДАР» хотів встановити справедливість при призначенні пенсій, але Партії регіонів це невигідно»

У середу, 9 жовтня, Верховна Рада України могла прийняти історичне і правильне рішення щодо скасування несправедливої пенсійної системи для чиновників. Але цього не сталося через деструктивну позицію Партії регіонів та деяких мажоритарників. Про це заявив Олександр Корнійчук, народний депутат України, голова Хмельницької обласної організації партії «УДАР» Віталія Кличка на прес-конференції у понеділок, 14 жовтня.

Удар

«Законопроект фракції «УДАР» «Про внесення змін до деяких законів України (щодо дотримання принципу соціальної справедливості в пенсійному забезпеченні)» був зареєстрований у січні цього року. 9 жовтня розгляд цього законопроекту був винесений на сесію Верховної Ради, але рішення узяти його за основу не було прийняте. З присутніх у залі 327 депутатів «за» проголосувало лише 198», – повідомив Корнійчук.

За його словами, «ударівці», подаючи цей законопроект до парламенту, прагнули виправити помилки пенсійної реформи та дати шанс українцям на високі пенсії та достойний рівень життя.

«Запровадження єдиного принципу нарахування пенсій – це був основний пункт передвиборчої програми партії «УДАР». Ми обіцяли виборцям вирішити питання справедливості у пенсійному забезпеченні, і ми це виконуємо, – каже головний «ударівець» області. – Влада підняла пенсійний вік в Україні, разом із тим пенсії простих людей так і залишилися мізерними. Разом із тим пенсія суддів, прокурорів, колишніх народних депутатів та чиновників вищого рівня сьогодні у 7-15 разів вища. Тому ми вважаємо, що така пенсійна система не має права на подальше існування. Від пенсійної реформи люди чекали справедливості при призначенні пенсій, але цього не сталося. Партія «УДАР» вирішила зробити перший крок до встановлення соціальної справедливості, і цей перший крок ми запропонували зробити з себе. В нашому законопроекті передбачено переведення пенсій Президента України, народних депутатів та членів уряду на загальну систему пенсійного страхування, згідно єдиного Закону про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Законопроект фракції «УДАР» був підтриманий профільним комітетом Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, який рекомендував схвалити його. Проте Партія регіонів доклала усі зусилля, аби провалити цей законопроект у парламенті.

«Партія регіонів з перших часів свого існування була партією олігархів, – продовжує Олександр Корнійчук. – З 2010 року ця партія отримала у своє повне розпорядження усю економіку України. За цей час статки «регіоналів» збільшилися у кілька разів. Але навіть у цих умовах мільярдери не можуть випустити із своїх рук навіть копійчину, яку можна було б використати для захисту соціально незахищених верств населення. Бо така ситуація нині влаштовує усіх «регіоналів». Вони не збираються працювати в інтересах громадян України, а лише хочуть паразитувати на ресурсах країни. Уряд постійно говорить про те, що чорнобильцям, дітям війни, інвалідам не можуть платити належну їм пенсію згідно законів України. Сьогодні пенсія чорнобильців складає біля 2,5-3 тисячі гривень. З іншого боку, уряд щомісяця платить різним категоріям чиновників пенсії по 8-15 тисяч гривень! То де ж справедливість? Партія регіонів перед виборами обіцяла зробити пенсійну систему України справедливою. Але коли настав час це зробити, забула про свої обіцянки і зрадила своїх виборців».

За словами Олександра Корнійчука, негативне голосування за законопроект не зупинить фракцію «УДАРу». Уже найближчим часом вони повторно зареєструють новий законопроект щодо соціальної справедливості в пенсійному забезпеченні та встановлення єдиних принципів нарахування пенсій.

«І будемо це робити до того часу, поки Верховна Рада України не проголосує за ліквідацію системи спец пенсій для Президента, членів уряду, народних депутатів та інших високо посадовців», – зазначив Корнійчук.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Популизмом решил заняться ваш УДАР. Такие вещи глоткой не решаются, а реальных предложений по пополнению бюджета эта “оппозиция” так и не озвучила. Поэтому подход сугубо популистский и бессистемный, и расчитан на тех, кто мало или не разбирается в политике.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.