Хай живуть туалети Івана Прокопця!

Скажу відверто — давно не чув від посадовців Хмельницької міської ради каламбурів на тему покращення благоустрою і життя містян в цілому. Але буквально днями пальму першості зірвав заступник міського голови Іван Прокопець, який на одному з обласних телеканалів влаштував сеанс Сміхотерапії.

Іван Юрійович замість того, щоби говорити про найближчі перспективи розвитку міста Хмельницький, як в інвестиційному напрямку, так і в економічному, захопився аналізом туалетного господарства міста. “У кожному закладі харчування міста є туалет, куди можна зайти. Вас туди пустять, навіть якщо ви там не харчуєтеся”, — видав фразу посадовець, яка має всі шанси стати крилатою.

Пан Прокопець, очевидно, й сам не до кінця збагнув, на що наразив пересічних хмельничан. Тоді спробуємо змоделювати ситуацію, поставивши себе на місце власника кафе або кав’ярні.

Ви, власник кафе, надаєте послуги населенню з харчування з відповідним сервісом. Погодьтеся, що основною візитівкою будь-якого закладу громадського харчування, є, безперечно, загальний стан туалету. “Клімат-контроль” вбиральні — це і відповідність самої репутації бренду кафе. І кожен хазяїн закладу піклується про чистоту та максимальну гігієну вбиральні — постійно наявні туалетні аксесуари зайве цьому підтвердження.

Але після слів пана Прокопця цьому всьому може настати кінець. Харчевні насамперед вулиці Проскурівської, де найбільший потік людей, готуйтеся! Незабаром контингент ваших відвідувачів може відчутно зрости. І прийдуть вони за магічним кличом Прокопця. До того ж може виникнути парадоксальна ситуація, коли прізвище заступника хмельницького мера, стане перепусткою до приватного туалету.

— Ви куди? — поцікавиться адміністратор.

— Я від Прокопця, у ваш туалет, — відповість непроханий гість.

Якщо серйозно, то добродій з міської ради виніс на загал доволі неприємну проблему: працюючи у команді міського голови Сергія Мельника з 2006 року, Іван Прокопець тільки нині зіткнувся з гострою нестачею громадських туалетів.

“Є проблема з туалетом у парку Івана Франка. Ми її знаємо і над нею працюємо. Наступного року ще один туалет облаштуємо у парку імені Михайла Чекмана. Потрібно розширяти цю мережу”, — наче продовжував глузувати з телеекранів Прокопець над містянами.

Чи може ми помиляємося, і ця тема буде наріжним каменем у передвиборчій програмі 2015 року Сергія Мельника? Як вам: “Ми за чисте місто — збудуймо у парках туалети!”.

Теги: , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

  1. кожному хмельничанину і гостю міста туалет – Сергій Мельник

  2. Насправді питання для великих міст дуже актуальне.

    • Мелкая тема обсуждения. глобальней жизнь и перспективу города надо обсуждать.

  3. Та все той Прокопець правильно сказав. Правилами діяльності об’єктів ресторанного господарства передбачено надання вільного доступу до санвузлів. І це звичайна, прозаїчна норма. Нічого тут глузувати. І йдеться не тільки про “харчевні вулиці Проскурівської”, як пише автор, але й про всі заклади. Інша справа, що наші “ресторатори” не звикли хоч щось добре зробити для людей (не всі, одразу скажу). Вони он вайфай не хочуть роздавати безкоштовно. Тільки “зроби замовлення спочатку”… Не захочуть і в туалети пускати, але є закон. І не потрібно йти “від Прокопця”, хай виконують норму закону.

  4. Автору статті видати негайно памперси за кмітливість!!!

  5. Наявність санвузлів в закладах харчування не знімає відповідальності з міської влади про будівництво мережі громадських туалетів. Свою бездіяльність команда Мельника в черговий раз хоче перекласти на плечі підприємців. Поїдьте у Європу та порівняйте їх підхід до цієї проблеми та наш. Невже той же Прокопець за вісім останніх років не знав про цю проблему? Інше питання, що вирішити її не було бажання. Чи мізків?

    • Згоден із вами майже повністю. Проблему треба вирішувати. І Прокопець має її вирішувати. Думаю, що і про “туалетну” проблему він знає, і бажання має, і мізки в нього на місці. Я говорив про дещо інше. За кордоном користування будь-якою вбиральнею дозволене всім людям. Щоб було зрозуміло, скажу образно – “навіть не купуючи гамбургер, ти маєш право сходити до туалету в Макдональдсі”. Ось про що я казав. І так мали би діяти наші підприємці, ви ж європейці, самі це бачили. До того ж, даю інформацію автору статті – на вулиці Проскурівській туалети є не тільки в харчевнях, але й у сквері ім. Шевченка і біля Либідь-Плази… Так що памперсами можете не запасатися, як вам радили. Встигнете добігти, там всього якихось 300 метрів.

  6. Хмельничанин. Живу в Португалии. Поездил по Европе. Ни в одной стране, ни в одном заведении, будь то кафешка у дороги или дорогой ресторан, слова вам не скажут, если вы забежали по нужде. А у нас идешь по городу и …… как у дедушки Крылова – и под каждым ей кустом был готов и стол и дом, куда хочешь туда и отливай. Грустно.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.