Експерти: добудова енергоблоків ХАЕС не виправдовує очікувань

Споживати вироблену новими атомними енергоблоками cтарого покоління електроенергію буде вже нікому Будівництво третього та четвертого блоків Хмельницької АЕС не підкріплено розрахунками.

Про це під час круглого столу «Атомна енергетика в контексті проекту Енергетичної стратегії України», організованого Центром досліджень енергетики , заявив екс-голова Держатомнагляду України й двічі заступник міністра палива та енергетики України Микола Штейнберг, повідомляє INTV.

За його словами, є всі підстави підтримувати долю видобутку електроенергії на українських атомних станціях на рівні 50%.

«Нікому сьогодні не потрібні 3-ій та 4-ий енергоблоки Хмельницької АЕС. За моєю оцінкою, до 2030 року жодних нових потужностей в атомній енергетиці вводити не треба. Для цього немає жодних підстав, немає споживача. Сьогодні треба наводити порядок в тепловій енергетиці, оскільки без неї атомна енергетика теж нічого зробити не зможе», – зазначив експерт.

Під час обговорення за круглим столом проблем розвитку атомної енергетичної галузі президент Українського ядерного товариства Володимир Бронніков висловив свою думку, що найкращим майданчиком для будівництва нових атомних блоків в перспективі може стати територія Запорізької ТЕС.

«Найбільш перспективним, з урахуванням того, що на створення блоку треба не менше 10-15 років, є запорізький майданчик. Там зараз працює деградуюча теплова електростанція, але є мережі, є промисловий та інтелектуальний потенціал, які можна розвивати», – зазначив Володимир Бронніков.

Експерт також зазначив, що міністерство енергетики та регулятор вже погодились і вимагають, щоб на місці будівництва третього та четвертого енергоблоківХмельницької АЕС були блоки 3-4 покоління.

«А для цього потрібно ліквідувати те, що там вже є, і намагатись вести будівництво з початку. До того ж прийдеться помучитись, передаючи електроенергію з заходу в центр, де відчувається дифіцит», – уточнив Бронніков.

Фахівець вважає, що з цих причин про будівництво нових енергоблоків на хмельницькому майданчикутреба просто забути. Більш того, – визначатися, де і що ми збираємось будувати.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.