Споживати вироблену новими атомними енергоблоками cтарого покоління електроенергію буде вже нікому Будівництво третього та четвертого блоків Хмельницької АЕС не підкріплено розрахунками.
Про це під час круглого столу «Атомна енергетика в контексті проекту Енергетичної стратегії України», організованого Центром досліджень енергетики , заявив екс-голова Держатомнагляду України й двічі заступник міністра палива та енергетики України Микола Штейнберг, повідомляє INTV.
За його словами, є всі підстави підтримувати долю видобутку електроенергії на українських атомних станціях на рівні 50%.
«Нікому сьогодні не потрібні 3-ій та 4-ий енергоблоки Хмельницької АЕС. За моєю оцінкою, до 2030 року жодних нових потужностей в атомній енергетиці вводити не треба. Для цього немає жодних підстав, немає споживача. Сьогодні треба наводити порядок в тепловій енергетиці, оскільки без неї атомна енергетика теж нічого зробити не зможе», – зазначив експерт.
Під час обговорення за круглим столом проблем розвитку атомної енергетичної галузі президент Українського ядерного товариства Володимир Бронніков висловив свою думку, що найкращим майданчиком для будівництва нових атомних блоків в перспективі може стати територія Запорізької ТЕС.
«Найбільш перспективним, з урахуванням того, що на створення блоку треба не менше 10-15 років, є запорізький майданчик. Там зараз працює деградуюча теплова електростанція, але є мережі, є промисловий та інтелектуальний потенціал, які можна розвивати», – зазначив Володимир Бронніков.
Експерт також зазначив, що міністерство енергетики та регулятор вже погодились і вимагають, щоб на місці будівництва третього та четвертого енергоблоківХмельницької АЕС були блоки 3-4 покоління.
«А для цього потрібно ліквідувати те, що там вже є, і намагатись вести будівництво з початку. До того ж прийдеться помучитись, передаючи електроенергію з заходу в центр, де відчувається дифіцит», – уточнив Бронніков.
Фахівець вважає, що з цих причин про будівництво нових енергоблоків на хмельницькому майданчикутреба просто забути. Більш того, – визначатися, де і що ми збираємось будувати.
Схожі матеріали:
- На Хмельницькій АЕС визначили призерів конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ»
- Розпочалася кампанія з добровільного медичного страхування атомників
- Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС за минулий тиждень
- Чергова благодійна допомога медичної місії МАГАТЕ жителям міста-супутника ХАЕС
- Звернення генерального директора ХАЕС щодо роботи підприємства та радіаційного стану в зоні спостереження