Хмельницький університет управління та права попросився до Ківалова

Трудовий колектив комунального закладу “Хмельницький університет управління та права” (ХУУП) виявив бажання приєднатися до Національного університету “Одеська юридична академія” на правах юридичної особи.

За це рішення сьогодні одноголосно проголосували 149 членів трудового колективу на загальних зборах.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Педагоги вирішили порушити клопотання перед керівництвом Хмельницької облдержадміністрації і обласної ради про розгляд рішення загальних зборів трудового колективу “вишу” щодо реорганізації Хмельницького університету управління та права шляхом його приєднання до Національного університету “Одеська юридична академія” з подальшим розглядом питання у Міністерстві освіти і науки України.

Крім цього, трудовий колектив направить звернення до президента Одеської юридичної академії Сергія Ківалова про розгляд питання щодо приєднання у структуру національного закладу Хмельницького університету управління та права.

Це рішення виникло у процесі обговорення. На думку ректора ХУУПу Олега Омельчука, “саме інтеграція до одеського ВНЗ дозволить хмельницькому вузу претендувати на юридичний статус, приміром, Хмельницький інститут управління та права Національного університету “Одеська юридична академія”, а також зберегти і розширити ліцензування напрямку “правознавство”.

Як відомо, у 2013 році Хмельницький університет управління та права отримав з бюджету 7 млн. грн, а залучив позабюджетних коштів на суму 18,4 млн. грн.

Довідка НГП. Хмельницький університет управління та права – вищий державний навчальний заклад, який створено постановою Кабінету Міністрів України № 606 від 4 серпня 1995 року. Заснований у 1992 році і є комунальною власністю Хмельницької обласної ради.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 33

 1. Як це може одна юрособа приєднатись до іншої юрособи на правах юрособи. І ці люди навчабть майбутніх юристів. Не дивно що вони такий вуз просрали.

  • На правах відокремленого структурного підрозділу

   • На правах відокремленого структурного підрозділу не означає на правах юридичної особи. Але для випускників ХУУПу це мабуть одне й теж.

 2. ну то хай університет поверне назад в комунальне майно всі споруди, придбані від або коштом області, компенсує витрати на всі їхні фешенебельні ремонти, і тоді нахрен йде віддаватися ківалову. А то цікаво виходить – коштом обласного бюджету створили ВНЗ, утримували його роками, а тепер підрахуй за кошт області розширятися буде???? пропоную винести питання на обласний референдум, або, як мінімум, сесію облради…. втім, на сесію немає сенсу – в облраді всі риги, а ворон ворону ока не виклює….

  • Фінансовий внесок у розвиток університету не можна назвати значним. Будівлі куплені за рахунок коштів, сплачених студентами-контрактниками, облрада не виділила для цього ні копійки. Єдине її фінансування – це кошти на навчання бюджетників і на утримання студентів-сиріт…

  • Все що придбане і взяте на баланс комунального закладу є комунальною власністю. Не залежно від того, за чий рахунок це зроблено. Вчи Бюджетний кодекс.

 3. Ківалов прибере собі і Енеїду і Будинок офіцерів. Нічого собі!

 4. Гість теж був би не проти прибрати щось до рук, але хто ж йому дасть:-)

 5. Почнемо з того, що НУ “Одеська юридична академія” – є класичним університетом державної форми власності. ХУУП зберегтися в тому статусі, в якому він є зараз, не може за визначенням. Або він перетвориться на коледж, або поглинеться одним з регіональних національних університетів. Це складний вибір – але тільки так можна зберегти найкращий університет міста. Рішення трудового колективу – це все-таки ліпше, ніж примусова реорганізація за тиждень, як це нещодавно сталося з вузами Дніпропетровська.

 6. А студентів та аспірантів запитували, чи хочуть вони приєднуватися до університету, який очолює відомий українофоб? Шо це за інтелігенція така, що не має почуття патріотизму і національної гідності?! Хто ж тоді працює в ХУУПі??? Чому студентство університету мовчить, ковтає?!! Ви ж студенти, ви ж сама активна і прогресивна частина суспільства, де ваша позиція?

 7. Мабуть з таким самим дитячим захопленням козаки Богдана Хмельницького здавали Україну російському царю. Теж провели збори і здали з потрохами. Історія нічому Вас не вчить.

 8. Студенти і викладачі мають спільну позицію: більш патріотично зберегти Альма Матер, ніж чекати на її невідворотне знищення.

  • Це ти про себе говори. Я, наприклад, проти об’єдання, приєднання чи ще там чогось. А знищення чи ні – час покаже. До виборів Президента новий Закон “Про вищу освіту” всеодно не приймуть.

  • Не утотожнюйте нав*язування власної думки із спільною позицією. Нас поставили перед фактом, при чому нічого толком не пояснивши… якийсь тупий брєд – далеко від істини…

 9. Данко, в студентів ніхто нічого не питав, все за нас вирішили. Омельчук розвалив вуз, зате така харя, шо плюнеш то не промажеш! Вступав в унівеситет а закінчу інститут, хоч бери в суд подавай! І ці люди хочуть вивчити майбутніх юристів! Бардак! Дибилізм!!!

  • Інститут – в кращому випадку! ФІЛІЯ! Вже коаще б в бурсу постапала, толку більше…

 10. В мене в контракті ясно написано “Предмет договору – Виконавиць бере на себе зобов’язання за рахунок коштів Замовника або Студента надати освітню послугу, а саме – здіййснити підготовку в УНІВЕРСИТЕТІ…..” А зараз ви говорите за інститут, це нормально?

 11. До речі, Збори трудового колективу, які відбулись 03.10.2013 р. є нелегітимними.
  Мабуть керівництво мого університету, погано знає вимоги Закону України «Про вищу освіту», стаття 37 якого передбачає: «Вищим колегіальним органом громадського самоврядування вищого навчального закладу третього або четвертого рівня акредитації є загальні збори (конференція) трудового колективу, включаючи виборних представників з числа осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі. У вищому колегіальному органі громадського самоврядування повинні бути представлені всі категорії працівників вищого навчального закладу, представники з числа осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності делегатів (членів) виборного органу повинні становити науково-педагогічні працівники вищого навчального закладу, які працюють у цьому вищому навчальному закладі на постійній основі, і не менш як 10 відсотків – виборні представники з числа осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі».
  А якраз нашого брата (студента) там якраз і не було.

 12. Збори трудового колективу пройшли по сценарію. Ніхто конкретно не пояснив на яких умовах буде приєднання, що буде із студентами, як буде відбуватися фінансування. Лише ректор прикрикнув на колектив коли в залі почали обговорювати питання. Всі хто виступав говорили про юристів, але в університеті є ще один факультет – управління та економіки. Що буде з цим факультетом? Що буде з працівниками, студентами? Чи потрібно це Ківалову? Чи не забере він лише базу( корпуса)?

  • Деканша менеджменту співала такі оди ректору. Тупе теля. Її під ніч, а вона дякує.

 13. Але що саме дивне, на зборах всі вилизали дупу ректору, який він молодець. Все про ХУУП думає. Аж гидко дивитись на таких “викладачів”. Ну Чорному і деканам дивуватись немає чого. Робота в них така. А ось дехто здивував. Ми ж навчаємо студентів праву, а ви ведете себе як інтелегентні повії.

 14. До ситуації з ХХУПом дуже підходять слова з поезії Тараса Григоровича Шевченка:
  Аж страх погано
  У тім хорошому селі:
  Чорніше чорної землі
  Блукають люди. Повсихали
  Сади зелені, погнили
  Біленькі хати, повалялись,
  Стави бур’яном поросли.
  Село неначе погоріло,
  Неначе люди подуріли,
  Німі на панщину ідуть
  І діточок своїх ведуть!.

 15. Люди, зрозумійте одне, що нині більшість (!) учителів, викладачів – це не совість нації, яка сіє вічне. Це маленькі чини пост-совкової бюрократичної системи, для якої чужа сама ідея Української державності. Це корумпована іржа, яка ностальгує за радянським минулим.

 16. Я щитаю, што Омельчук всьо правильно зделал!

  • Поваги у нього до викладачів, до студентів і до закладу, який він “очолює” – нуль. А цей ТОН на зборах трудового колективу: “Я щось не з-р-о-з-у-м-і-в хто за мене розпускає плітки кулуарні що я кудись іду з пос-а-а-а-а-ди, скажіть це у ОЧІ !! ТУТ! ЗАРАЗ! ПРИ ВСІХ!!!” А це, шановний ректоре, вам треба було б пояснити при всіх як ви вуз вгробили і піти у відставку!!

   • Хіба, була необхідність казати щось в очі? Що це б дало? Чергову порцію брехні. Наперед відомі усі відповіді: все буде чудово, всі лишаться і викладачі і співробітники, а для студентів – взагалі впаде мана небесна.
    Ви згадайте, що Омельчук казав весною на засіданні Вченої ради, як він запевняв, що ніякого скорочення не буде. А вже через місяць ми всі відчули на собі відсутність цього самого скорочення. Невже він, насправді, думає, що навколо усі дурні і ніхто нічого не розуміє.
    І ще, нажаль, сьогодні ніхто не відповідає за свої слова, але це сьогодні. Так чи інакше для кожного прийде свій час відповідати і не лише за слова, але й вчинки.

 17. Читаючи всі коментарі хочеться запитати у ректорату університету а чому не відкривалися нові спеціальності? Чому університет не розвивався всі ці 5-6 років? Чому все, що було зроблене попереднім ректором знищене? Чому допускаються прояви корупції? Адже легше всього пустити все на самотік. Думати лише про власні кишені. Першими кроками до знищення університету як окремої одиниці було зменшення обсягу ліцензування на юридичному факультеті, скорочення працівників, зменшення заробітної плати та багато іншого.

 18. Шановні небайдужі!
  Я вступала до престижного ВУЗу Поділля, а звідки випускатимусь – не зрозуміло. Шкода! Я навчаюсь на факультеті управління та економіки. Хто знає, чим повернеться це “об*єднання” для університету, але юристам можна хоча б сподіватись на якесь майбутнє. Що чекає економістів? Що чекає викладачів факультету? Я не шкодую, що всі ці роки мене навчали такі кваліфіковані спеціалісти. Це дійсно розумні люди. Лише шкода, що керує нашим ВУЗом така особа – людина, яка окрім своєї шкури нічим не попікається. На зборах на економічному факультеті, вибачте, ВОНО навіть толком відповісти на питання не змогло! Я сподіваюсь, що ми, майбутні і теперішні випускники ХУУПа таки знайдемо своє місце у суспільстві, але шкода, що сам ВУЗ, яким би він не був, провалюється у бездну байдужості та несправедливості. І я вдячна за ті роки, які я провела в його стінах, адже тут я зустріла нових друзів серед студентів, розумних наставників серед викладачів…

  Успіхів та сил тобі, ХУУП!

 19. А випускатимешся, доцю, ти з філіала )))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.