Уряд Азарова не відступив від добудови енергоблоків ХАЕС силами росіян

Україна веде інтенсивну роботу з російською стороною за проектом добудови 3- го і 4 -го енергоблоків Хмельницької атомної електростанції.

Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр енергетики та вугільної промисловості країни Едуард Ставицький, пише “Агентство атомних новин”.

“Ми дуже щільно зараз працюємо з нашими російськими колегами, конкретно з” Росатомом “. Питання за оновленою технології в частині третього і четвертого блоку зараз поки не розглядали, але ми ведемо консультації”, – заявив міністр.

Раніше в зверненні до депутатів Верховної Ради президент України Віктор Янукович запропонував “вивчити питання про диверсифікацію реакторних технологій за допомогою побудови нових енергоблоків АЕС неросійського виробництва” задля уникнення “монопольної залежності від РФ у цій сфері”.

Глава міністерства повідомив у зв’язку з цим, що Україна поряд із співпрацею в РФ в атомній сфері веде переговори і з іншими країнами – партнерами. Зокрема, на вересневій Генеральної конференції МАГАТЕ українська сторона провела ряд зустрічей з компаніями з Франції, США та Росії.

Як відомо, 9 червня 2010 року Кабінет Міністрів України та уряд РФ підписали рамкову угоду про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС. Документом передбачається, що російська сторона забезпечить фінансування проекту в обсязі, необхідному для проектування, будівництва і введення в експлуатацію реакторів, у тому числі для оплати послуг та обладнання, що поставляються з Росії на Україну.

Партнером України за проектом виступає російське підприємство “Атомстройекспорт” (“Росатом” ), яке виграло міжнародний тендер у 2008 році.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.