Сайт Хмельницької міської ради найкращий в Україні з можливості Доступу до публічної інформації

Подання запиту на інформацію до місцевого чи державного органу владу є прикладом реалізації права на активний доступ до інформації. Окрім цього, згідно Закону «Про доступ до публічної інформації», суб’єкти владних повноважень зобов’язані також забезпечувати право на пасивний доступ шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації в офіційних друкованих виданнях, на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет, на інформаційних стендах. Зокрема, мають бути опубліковані нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії, прийняті органом влади, проекти рішень тощо. Незважаючи на те, що Закон прямо не регулює створення на сайтах розпорядників інформації окремого розділу присвяченого доступу до публічної інформації, практика створення таких розділів широко використовується. Зазвичай в них можна знайти зразки форм інформаційних запитів, порядок їх складання, всі необхідні контакти для подання запитів, облік публічної інформації тощо.

Експерти Центру Політичних Студій та Аналітики провели моніторинг сайтів 25 міських рад обласного значення, 25 обласних державних адміністрацій та 76 центральних органів влади України, аби перевірити, якою мірою на них відображена уся необхідна інформація.

Моніторинг міських рад засвідчив, що лише на сайті Хмельницької міської ради надана вся визначена законом інформація. Решта міських рад забезпечили доступ неповною мірою.Найгірше представлена інформація про систему обліку публічної інформації. ЇЇ оприлюднили лише шість з 25 рад. В цілому, найменш інформативними стали сайти Луганської та Київської міських рад.

Що стосується обласних державних адміністрацій, то повну інформацію можна знайти на сайтах Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Полтавської, Харківської та Чернігівської ОДА.

Дев’ять центральних органів влади не отримали жодного балу з десяти можливих. Тобто на їхніх сайтах практично відсутні відомості про доступ до публічної інформації. Лише 15 ЦОВ достатньо наповнили свої сайти.

Найгірше на сайтах ЦОВ висвітлені дані щодо системи обліку публічної інформації (відсутня у 62% ЦОВ ) та порядку оскарженнярішень органів влади (58% ЦОВ ).

Також варто звернути увагу на критерій «проекти рішеньоргану влади, що готуються до прийняття та підлягають обговоренню».Така інформація відсутня на сайтах 34% ЦОВ.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олег Черненко

Олег Черненко

Представник руху ЧЕСНО в Хмельницькій області, голова ГО "Хмельницька ініціатива"

Коментарів: 3

  1. сайт ХМР – вдалий, цікавий і корисний.

  2. Як взяти участь у громадських слуханнях

  3. дайте відповідь на питання хто може бути учасником громадських слухань

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.