Ковальчук “пішли”. Навіщо хмельницький мер змінює коней на переправі?

Міський голова Хмельницького Сергій Мельник розпочав чистку серед своїх заступників. Після тривалих років співпраці з крісла заступника з економічних питань пікетувалася Ірина Ковальчук. Та сама пані, яку Сергій Іванович з Головного управління економіки Хмельницької облдержадміністрації 2006 року забрав працювати до міської ради, коли переміг на позачергових мерських виборах. До того він разом з Ковальчук відповідали в команді губернатора Хмельниччини Івана Гладуняка за фінансово-економічний блок.

Чорна кішка перебігла дорогу на останньому засіданні міськвиконкому, що відбувся 27 вересня. Як розповіла сама Ірина Ковальчук, мер Мельник дозволив собі випустити пар на підлеглу через дрібницю. “Ми розглядали питання продовження договорів оренди комунального майна. Дійшли до приватного підприємця з Деражні, який у Хмельницькому винаймає приміщення під переробний цех і на паперах не зареєстрував жодного працівника. Я запропонувала нехай підприємець офіційно покаже робітників та перереєструє переробний цех у Хмельницькому, оскільки до цього всі податки від його діяльності сплачувалися у Деражні. На що Сергій Іванович відреагував досить агресивно і назвав мене “дуже розумною”, — пояснила вона.

Ірина Ковальчук. Фото з сайту "Є"

 

Далі події розгорталися ще більш динамічніше. Пані Ковальчук після засідання міськвиконкому кинула заяву на звільнення на стіл і поїхала відпочивати до Криму. В інформаційний простір запустили “гармату”, начебто доньку Ковальчук узяли на хабарі, що потягло за собою звільнення заступниці мера. Ірина Іванівна цю версію категорично спростовує. “Моє звільнення намагаються виправдати певною дезінформацією щодо моєї родини, зокрема, доньки, котра працювала заступником директора ринку “Ранковий” на секторі Бартер. Чутки пускають з вищих ешелонів влади. Закидають, що її взяли на хабарі. Щоправда, вона близько місяця не працює і щойно повернулася зі спортивних змагань, що відбулися у Польщі. До речі, доньку неодноразово провокували на хабар. Тому вона звільнилася за згодою сторін, аби не було підстав для різних розмов. Але нині я комусь неугодна. Можливо це виглядає неправдоподібно, але я працювала на посаді без схем для збагачення себе і власної родини”, — сказала І.Ковальчук.

Певна містичність у цій історії стосується загадкових осіб-інкогніто під ніком “неугодні”. Ми спробували вийти на зв’язок із міським головою Мельником. На жаль, Сергій Іванович виглядав доволі дратівливим і відмовився будь-що коментувати з цього приводу. Таким чином спробуємо змоделювати, що відбувається з градоначальником обласного центру, який має значний вотум довіри хмельничан.

Версія №1: замикання на собі фінансових потоків. Через пані Ковальчук підписувалося багато рішень, що стосувалися впорядкування роботи хмельницьких ринків. Не секрет, що будь-яка торгівля, — це безперебійне джерело надходження коштів до бюджету. Припускаємо, що міський голова має спокусу, аби один з фінансових потоків направити позабюджетним шляхом. Перепоною могла виступати сама Ковальчук.

Версія №2: зовнішній тиск. Ця версія надто малоймовірна тому, що, приміром, керівництво біло-блакитної облдержадміністрації вже мало можливість зачепитися у міській раді завдяки однопартійцю Анатолію Лаврентію, що пропрацював на посаді заступника міського голови близько року. Його благополучно позбулася бютівська команда.

Версія №3: заміна свогона більш свого. Останнім часом до Хмельницької міської ради влаштовує часті відвідини колишній заступник Мельника і перший заступник губернатора Гладуняка Анатолій Нестерук. Після кульбіт восени 2010 року він втратив посаду міського голови Кам’янця-Подільського і більше півроку перебував у СІЗО за досить сумнівними корупційними зловживаннями, які потім скасував Апеляційний суд області. Тепер безробітному меру необхідно зачепитися за роботу у Хмельницькому. Мельник, очевидно, не проти запропонувати йому місце заступника з економічних питань, тим самим граючи роль добро джина.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 19

 1. Мельник вже немає вотуму довіри, його рейтинг впав до плінтуса. На вересень 2012 року був 14%.
  Він зливає сам себе, вся його команда, яка його створила і зробила йому вибори в 2010 році розлітається.
  Байдича, Савчука викинули раніше, Лесков під прицілом, Ковальчук пішла.
  Сергій Іванович або ляже під ПР або злетить з олімпу місцевої політики і стане як раніше дрібним чи середньодрібним клерком.

  • не знаю де ви тих 14% йому знайшли, підіть на ринок, послухайте, що про нього люди кажуть. нічого крім мату там не почуєш. спікся повністю.

   • 14% в нього ще є, це результати опитування, в 2010 році було 60%, на виборах 72%, падіння як в Ющенка.

    Ковальчук знала всі схеми і володіла всією інфоомацією, це його права рука. ліву Байдича відрубали в 2010 році, зараз праву. залишилася тільки голова і ноги.

 2. За этого козла Мельника я никогда не голосовал,зная что эточмо есть никто.

 3. Пауки в банке !!! Не поделили финансовые потоки, все ,ждем выливание дерьма , одним словом ворье, а не команда во главе с мером, пора активизироваться правоохранительным органам и разорить этот улей с трутнями

 4. Ну все, подруга , теперь уже не будут дарить золотые украшения твои подчиненные на день рождения за огромные суммы, много зла ты наделала людям со своим патроном…. Скоро мешки будут не только под глазами….

  • К чему эти ненужные слова, что бы такое говорить нужно быть уверенным в своих словах, а если это просто злорадство – Бог вам судья

 5. Легко лёжа на диване рассказывать о том , как все и всё делают не так. А о Ковальчук как раз говорили, что единственная баба среди замов – единственный нормальный хозяйственник,с которым хоть посоветоваться можно.

 6. мне кажется, что без Ковальчук И.И . правлению Мельника С.И.скоро придёт конец(((

 7. это было ясно сразу после выборов 2010 года что Мельнику кратнты
  этого следовало ожидать и потому что это единственный город после выборов где власть осталась бютовской.
  вот и пошёл пгонятный процесс.а Мельничук если будет и дальше толковой следующий мэр !

 8. тоесть Ковальчук

 9. она человек грмотный и если сейчас на волне её увольнения грамотную создаст команду то смело можна идти на выборы мэра,ведь есть информация о том что мельник уйдёт в раду

 10. Тепер розумію необхідність закона про пресу! Благородно бути носієм ПРАВДИ і різкої критики. Однак дуже непристойно писати неправду і неперевірену інформацію, покладаючись на плітки та “гармати” з інформаційного простору!!!
  Дуже добре знаю Ірину Іванівну і її дочку. Відверті, порядні, щирі та принципові люди. Можливо прициповість і чесність когось не влаштовують? Чомусь саме такої версіїї, пане Тараненко, в Ваших роздумах немає!

 11. Мельник ні в яку раду не йде, вже вибори скоро, його серед кандидатів немає, для чого така брехня. Ковальчук ніколи мером не стане, вона не публічна людина, її ніхто не знає, вона не була політиком і не буде політиком. вона корисний управлінець і може стати частиною команди наступного мера.
  Мельник втратив всю свою довіру, це другий Ющенко, який просрав все.
  потрібні молоді люди у владі.

  • Як на мене, то дуже самовпевнено – “не була і буде”…. Як би такі послідовні, логічні, наполеглеві і справедливі люди були в політиці, все було б інакше… Однак, можливо Ви й праві – політика дуже брудна для таких людей!!!!

 12. я не про мажоритарку а по спискам
  а ничего не чуждо!!!сейчас не была а потом может
  это не проблема в качественно проделаной работе среди населения и всё…
  даже с тебя можна слепить мера

  да молодые нужны но кто????где???

 13. в списках Мельника немає…
  молоді в Свободі, я їм вірю

 14. порівняння Мельника з Ющом вдале, в одного була повна підтримка і довіра, зараз всі плюються і в іншого було 72%, зараз всі плюються
  це прямо сага – вони самі себе знищили, тому що ….

 15. А зараз Ковальчук розкрадає бюджет територіального центру соціального обслуговування. Відбираючи всі надбавки і частину премій працівників . Така людина всюди знайде ласий шматок, прикриваючись благими цілями. Вона гарний управлінець ,але нажаль ,як і більшість , працює лише для власного збагачення.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.