10 квітня 2023 року 1747 членів релігійної громади Свято-Воскресенського храму у м. Красилові. прийняли рішення про перехід під канонічне підпорядкування ПЦУ з відповідним внесенням змін до статуту релігійної організації та зміни її найменування.
Ці зміни зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань. Члени громади обрали нового керівника організації.
Заперечуючи достовірність і чинність цих документів, 23 червня 2023 року настоятель Свято-Воскресенського храму УПЦ (мп) не надав представникам релігійної громади доступ до храму для проведення інвентаризації церковного майна, зачинив приміщення, не передав ключі.
Громада подала позов до Красилівського районного суду , який його задовольнив. Керувався тим, що релігійна громада є власником приміщення храму, а відповідач чинить їй перешкоди у користуванні та вільному доступі до нього.
Настоятель храму подав апеляційну скаргу з проханням скасувати рішення суду першої інстанції та відмовити у позові. На його переконання, рішення членів релігійної громади від 10 квітня 2023 року про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях є незаконним, а тому видані на його підставі документи не мають преюдиційного значення. Вказав, що він не створював перешкод у користуванні храмом.
Колегія суддів апеляційного суду зауважила, що за нормами чинного законодавства України власник майна може вимагати усунення будь-яких порушень свого права від інших осіб у спосіб, який вважає прийнятним., інформує пресслужба апеляції.
Один зі способів захисту порушеного права – вимога про усунення перешкод у здійсненні права користування майном. Власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоча ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння.
«Зібрані докази, зокрема показання свідків та матеріали проведених органами національної поліції перевірок, достовірно вказують на те, що починаючи з червня 2023 року попередній керівник релігійної організації настоятель Свято-Воскресенського храму Української православної церкви зачинив двері приміщення храму на замок і не допускає до нього членів Релігійної громади. За таких обставин суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що відповідач чинить перешкоди Релігійній громаді у користуванні належним їй нерухомим майном і вільному доступі до нього, внаслідок чого порушене право позивача має бути усунуто», – констатував апеляційний суд.
Відтак ХАС залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення місцевого суду – без змін.
Схожі матеріали:
- Донька загиблого у Польщі пасажира з Хмельниччини відсудила у власника автобуса 250 000 гривень
- Хмельничанин відсудив у Хмельницькобленерго 30 тисяч гривень моральної шкоди за безпідставне відключення від електромережі
- На Хмельниччині суд стягнув з власниці квартири, з вини якої було пошкоджено майно сусіда, понад 160 тисяч грн
- На Хмельниччині жінка через суд викрила недобросовісну «невістку», яка хотіла отримати компенсацію внаслідок загибелі її сина
- На Хмельниччині чоловік незаконно перепланував свою квартиру у хостел: суд зобов’язав привести її до первісного стану