Програма відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2018-2022 роки викликала гостру дискусію під час чергової сесії Хмельницької облради 8 квітня.
За словами керівника комунального підприємства “Аеропорт-Хмельницький” Валерія Сороки, до кінця квітня його підприємство планує оформити кадастровий номер земельної ділянки, яку свого часу Хмельницька РДА роздала під особисті селянські господарства.
Крім цього, отримано майно “Украероруху” у кількості 38 одиниць на загальну суму 20,5 млн грн, що дозволило відновити електропостачання в аеропорту. Найближчі плани – налагодити регулярні вантажні перевезення.
Також пан Сорока сказав, що у 2020 році підприємство вийшло з прибутком на суму 706 тис. грн (у 2017 році дохід КП становив 17,5 тис. грн).
“Завершуємо розробку проектно-кошторисної документації з реконструкції аеродромного комплексу з продовженням штучної злітно-посадкової смуги на 500 метрів. За сприянням депутатів Верховної Ради це дасть можливість брати участь у державній програмі фінансування”, – заявив директор аеропорту.
Депутат-“герегівець” Вадим Лозовий зауважив, що протягом останніх п’яти років КП “Аеропорт-Хмельницький”, суттєво покращило свої показники, у тому числі ліквідувавши заборгованість із заробітної плати.
“Але давайте говорити правду, що в усьому світі аеропорти – це дотаційні підприємства. І розраховувати на те, що аеропорт Хмельницького приноситиме прибутки, не зовсім правильно. Насамперед це має бути сервіс для мешканців області”, – вважає обранець.
Народний депутат від “Слуги народу” Сергій Мандзій на сесії озвучив позицію президента Володимира Зеленського. Вона зводилася до того, що кожен обласний центр повинен мати аеропорт.
“Ціна питання – 1,4 млрд грн. На першому етапі ці гроші необхідні для реконструкції злітно-посадкової смуги. За це питання протягом наступних років битиметься група депутатів “За – Хмельниччину”. Наразі ми ухвалили відповідне звернення до президента і Кабінету міністрів. Але хотів би нагадати один анекдот. Єврей молиться у церкві: “Господи, допоможи виграти у лотерею”. А Господь йому відповідає: “Абраме, купи лотерейний квиток”. Тому насамперед треба виготовити проектно-кошторисну документацію, щоб мати чіткі суми видатків на посадкову смугу. Після чого ми почнемо проштовхувати ці пропозиції до міністерства фінансів і міністерства транспорту”, – пояснив політик.
Перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук додав, що до кінця року КП “Аеропорт-Хмельницький” повинно провести ряд заходів з метою налагодження прийому вантажних літаків на замовлення “Нової пошти” (до 1,5 т вантажу).
Нагадаємо, що 22 грудня 2017 року депутати Хмельницької обласної ради затвердили програму відновлення та розвитку комунального підприємства “Аеропорт-Хмельницький” на 2018-2022 роки із загальним обсягом фінансування 774 млн. грн.
При цьому, Державна авіаційна служба України назвала хмельницький аеропорт базовим у Західному регіоні.
Довідка НГП. Хмельницький аеропорт розташований на відстані 7 км на південний захід від Хмельницького. Загальна площа земельної ділянки, на якій розміщений аеропорт, – 127,63 га, у тому числі летовище – 13,2 гектара.
Аеропортовий комплекс аеродрому складається з приміщення для обслуговування пасажирів загальною площею 700 кв.м (розташоване на одному поверсі адміністративної будівлі) та пункту пропуску через державний кордон площею 800 кв. метрів (окрема будівля).
На цю ж тему читайте публікації НГП:
- Хмельницький аеропорт у земельній облозі
- Валерій Сорока: “Літати з хмельницького аеропорту будемо тоді, коли я зможу ввімкнути чайника”
- Аеропорт з обрізаними крилами