“Велике будівництво”: садочок у Давидківцях, який показували Зеленському і Шмигалю, досі не працює

Станом 16 вересня, дитячий садочок у селі Давидківці Хмельницького району, збудований в рамках Національної програми “Велике будівництво”, не розпочав прийом дітей.

Про це повідомляє “Суспільне”.

Завідувач дитсадку Тетяна Бабич заявила журналістам, що її заклад не отримав у повній мірі ліжок, стільців та іншого обладнання.

“Я спілкувалася із забудовником, який поскаржився на нестачу фінансування. Тим паче в оновленому кошторисі закладені гроші на необхідне технологічне обладнання”, – пояснила вона.

Пані Бабич додала, що деякі батьки, котрі планували віддати дітей до давидковецького садочку, вже передумали і оформляють документи до дошкільних навчальних закладів Хмельницького, які розташовані за 15 км.

Сільський голова Олександр Ланкевич практично повторив слова завдитсадка: немає всіх ліжок та устаткування на кухні.

Профільний заступник голови Хмельницької ОДА Сергій Ткачук пояснив, що замовником проєкту будівництва садочку виступала Давидковецька сільська рада. Сам проєкт був виконаний 2011 року, але з того часу тривало його корегування через зміну цін на будматеріали і оновлення державних будівельних норм.

“Дивно було чути про нестачу ліжечок. Усе, що передбачено проєктом, було закуплено. Ходили чутки, що після приїзду прем’єр-міністра (Денис Шмигаль – НГП) із садочку заберуть меблі. Але там все на місці залишилося… У 2011 році, коли формувався кошторис, сільська рада як замовник записала туди піаніно і безліч інших речей. Однак з невідомих причин саме цей перелік вона не відкоригувала до теперішніх ринкових цін. Приблизно це затягне понад 100 тис. грн. Якщо сільська рада вважає, що бракує якогось обладнання, то вона може його придбати за рахунок місцевого бюджету. Щодо самого будівництва об’єкту, то воно здано в ДАБІ”, – заявив високопосадовець.

Він додав: аби запрацював дитсадок, Давидковецька сільська рада повинна його взяти на свій баланс.

Нагадаємо, що на початку червня цей дошкільний навчальний заклад відвідав президент Володимир Зеленський, який ознайомився з процесом будівництва.

1 вересня сюди приїжджав очільник уряду Денис Шмигаль і т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Довідково. Загальна кошторисна вартість проєкту будівництва дитсадка становить понад 27 млн грн, 90% з них надійшли з державного бюджету, 10% становлять кошти сільської ради.

Розпорядником коштів виступив Департамент розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства Хмельницької ОДА, замовник – ДП “Хмельницька обласна служба єдиного замовника”, підрядник – ТОВ “Ізяславтрансбуд”.

Раніше діти з села Давидківці відвідували дошкільний заклад, розміщений у будівлі, зведеній 1956 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Это садик ещё пару президентов будет сдавать в строй.

  2. ГАНЬБА !

  3. Саботаж – прихована, замаскована протидія заходам Національної програми “Велике будівництво”, намагання перешкодити їх здійсненню)

  4. А я яй валодя з стефанчуком знов усіх обманув. гавноед ти що там?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.