У жовтні Хмельницький підпише кредитний договір з Європейським банком на будівництво сміттєпереробного комплексу – мер

На початку жовтня 2020 року Хмельницький підпише кредитний договір з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на суму 28,5 млн євро, який спрямують на будівництво сміттєпереробного комплексу.

Фото Віталія Тараненка

Про це сьогодні заявив міський голова Олександр Симчишин на пресконференції.

“Попередньо планувалося підписати договір у Лондоні”, – зауважив градоначальник.

Крім цього, кредит ЄБРР розбитий на декілька траншів і доповнюється інвестиційним грантом у розмірі до 5 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС.

Керівник офісу реалізації проекту “Розумне довкілля. Хмельницький” і заступник директора КП “Спецкомунтранс” Микола Ваврищук додав, що кредит виділяється під 5,75%-річних у євро на 13 років. При цьому сама відсоткова ставка може бути знижена.

Пан Ваврищук наголосив, що ЄБРР контролюватиме і проводитиме закупівлі у рамках реалізації проекту з відновлення та модернізації інфраструктури твердих побутових відходів у Хмельницькому. Планується провести чотири тендера:

 • встановлення станції очистки фільтрату на діючому полігоні твердих побутових відходів;
 • придбання бульдозера і компактора;
 • обрання компанії для проєктування та будівництва сміттєпереробного заводу у Хмельницькому;
 • обрання компанії для рекультивації з подальшим закриттям діючого полігону твердих побутових відходів у Хмельницькому.

“Гроші не вкрадуть, тому що закупівлі проводитиме ЄБРР на своїх порталах”, – запевнив мер Олександр Симчишин.

Окремо, за словами заступника директора “Спецкомунтрансу”, комунальне підприємство наступного тижня оголосить тендер на залучення технічного консультанта, який протягом трьох років слідкуватиме за рекультивацією діючого сміттєзвалища і будівництва сміттєпереробного заводу.

Микола Ваврищук зазначив, що 3 вересня Антимонопольний комітет України підтвердив і погодив реалізацію проєкту модернізації інфраструктури твердих побутових відходів у Хмельницькому, що становлять загальний економічний інтерес.

Як писав НГП, 2 вересня Європейський банк реконструкції та розвитку у рамках програми “Зелені міста 2” надасть ХКП “Спецкомунтранс” кредит на суму 28,5 млн євро для фінансування проекту відновлення та модернізації інфраструктури твердих побутових відходів у місті, що оцінюється в 36,5 млн євро.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 13

 1. Симчишин знову бла-бла-бла комплекс, брехня під вибори, а вибори пройдуть чекайте ще 5 років і знову бла-бла-бла.

 2. А якщо євро буде по 60 гривень? Хто буде виплачувати кредит? Картавий?

 3. Хотілося почути, яка загальна сума кредитів узята містом, його комунальними підприємствами за роки гаспадарювання Симчишина. Яка сума щорічних платежів?які підприємства дають прибуток здатний покривати кредитний платіж. Як кредитні кошти вплинули на розвиток та дохідність підприємств?

 4. Проект договору опублікувати в пресі для обговорення. Відсоток завеликий. На такі цілі має бути не більше трьох відсотків бо це не бізнес. І зовсім не обовязково летіти у Лондон для підписання.

 5. Команда Симчишина в дії!
  Чудова новина,сміттєпереробному заводу бути!
  Симчишин людина слова,пообіцяв,що буде завод,і ось вже перші і такі важливі кроки зроблені!

 6. Степанобот вже тут як тут. Хвати лизати тому меру…

  • Картавому треба берегти дупу. Залижуть перед виборами степани. Як срати буде?

 7. Так, сміттєпереробний завод необхідний місту Хмельницький “як повітря людині”! Але, я як мешканець міста Хмельницького хочу знати, з яких джерел будуть виплачуватися відсотки по кредиту і тіло кредиту? КП “Спецкомунтранс”, що є настільки прибутковим підприємством, що зможе виплачувати відсотки по кредиту і “тіло кредиту” зі своїх оборотних коштів? Не думаю! Ще раз пишу, що це приведе до підвищення тарифу на вивезення сміття для мешканців міста Хмельницького! Наскільки буде це підвищення тарифу? Адже тут “палиця в двох кінцях”, підвищать тариф, а з нинішніми і майбутніми доходами мешканців міста Хмельницького це приведе до неплатежів за тарифом на вивезення сміття. І що далі, будете робити Симчишин і Ко? Виплачувати відсотки по кредиту і “тіло кредиту” з інших бюджетних джерел, які будуть призначатися на медицину, освіту, водопостачання міста, будівництво, ремонт і реконструкція зливових каналізації і так далі?

  Хочу нагадати мешканцям міста Хмельницького, що зараз у зв’язку з COVID – 19 йде фінансова світова криза. У Хмельницькому не багато підприємств, які дають колосальні надходження до міського бюджету міста. І то ці підприємства пов’язані банківськими кредитами. І що я зараз бачу, що заради того, щоб стати в другий термін міським головою Хмельницького, Симчишин і Ко, за наші з вами бюджетні гроші, робить все, щоб ми мешканці міста Хмельницького проголосували за нього! Зриває нормальний асфальт і стелить тротуарну плитку, де ще можна не проводити реконструкції територій він проводить і так далі, щоб показати який він ефективний міський голова Хмельницького. Симчишин і Ко, а може необхідно створити грошовий резервний фонд міста Хмельницького? Ми ж не знаємо як піде ситуація далі з COVID-19 з наступаючими холодами і які фінансові потрясіння нам очікувати надалі! А в період карантину у зв’язку з COVID-19 навесні цього року, ти вже збирав гроші з зарплат бюджетників, тому, що з бюджетних коштів не змогли купити медичні апарати для лікарень. Купили їх із зібраних зарплат бюджетників і через свою громадську організацію пропіарилися серед городян Хмельницького! За п’ять років свого перебування на посаді міського голови Хмельницького, я не бачу, що ви завели в місто Хмельницький потужні інвестиції, з яких надалі йшли надходження до міського бюджету Хмельницького на будівництво спортивного комплексу, будівництво, ремонт і реконструкція зливових каналізації та благоустрій міста Хмельницького. І якраз приватні інвестиції в сміттєпереробний завод були б одним з джерел поповнення бюджету міста Хмельницького! У нас в Хмельницькому не одне з комунальних підприємств не є прибутковим! Так як КП “Спецкомунтранс«, яке не є прибутковим, буде виплачувати кредит і “тіло кредиту”?

  Думайте, городяни міста Хмельницького!

 8. Сміттєпереробний завод потрібен,і як вже говорив Олександр Симчишн,грантових коштів в розмірі 5млн євро вистачить.що б сплатити відсотки по кредиту.А потужності сміттжпереробного заводу вистачить,що переробляти сміття з інших областей,таким чином отримуючи додатковий дохід.
  “Справжній”,не розганяй паніку!

  • Степан, шанувальник Симчишина і Ко, я паніку не розганяю, я люблю оперяться на конкретні цифри. Що сказав Симчишин і Ко, це одна справа, на парканах теж багато чого теж пишуть! Я прошу, щоб Симчишин і Ко надали громадськості міста Хмельницького на громадське ознайомлення той договір з усіма додатками який він підписуватиме з ЄБРР від імені громадськості міста Хмельницького. Він обраний міський голова Хмельницького мешканцями міста Хмельницького і хмельничани довірили йому керувати нашим містом! Щоб нам точно знати, що Симчишин саме буде підписувати між міською радою Хмельницького та ЄБРР? Під які відсотки нам дають дані гроші під сміттєпереробний завод, які умови повернення цих грошових коштів? Бізнес-план по поверненню кредиту і “тіла кредиту”? Надає міська рада в особі Симчишина і Ко якесь заставне майно, яке належить громадськості міста Хмельницького? Може ЄБРР під виділення даних кредитних коштів бере в заставу комунальні землі міста Хмельницького? І щоб повертати кредит і “тіло кредиту” ЄБРР змусить міську раду Хмельницького підняти орендну плату за комунальні землі, які знаходяться в оренді у підприємців, ОСББ міста Хмельницького? Так, що Степан особисто у мене більше питань, ніж відповідей з цього питання!

   Степан, ми живемо в Україні, на мій превеликий жаль, в нашій країні немає на сьогоднішній день, економічної і політичної стабільності і йде війна на сході України! І в даний нелегкий час, брати кредит в сумі 28,5 млн. євро необхідно: “сто разів поміряти і один раз відрізати”!

   Степан, і це ще не будівництво сміттєпереробного заводу! Ваврищук чітко сказав, що перший транш кредиту ЄБРР йде на наступні цілі, “планується провести чотири тендери:

   встановлення станції очищення фільтрату на діючому полігоні твердих побутових відходів;

   придбання бульдозера і компактора;

   вибір компанії для проектування та будівництва сміттєпереробного заводу в Хмельницькому; (Я маю надію, що це буде незалежна європейська компанія, а не знову виграє наша містечкова компанія яка належіть нашим Хмельницьким забудовникам!)

   вибору компанії для рекультивації з подальшим закриттям діючого полігону твердих побутових відходів у Хмельницькому.”

   Так потрібно Симчишину і Ко говорити конкретно, що перший транш кредиту ЄБРР виділяє під наступні роботи. Після буде виділятися транші на наступні роботи і сміттєпереробний завод може бути буде побудований років так через п’ять, коли буде закінчується друга каденція міського голови Хмельницького Симчишина, якщо цього року його переоберуть мешканці міста Хмельницького на другий термін міського голови Хмельницького.

   Степан ми пам’ятаємо як Симчишин і Ко, виділяли бюджетні гроші для купівлі землі під сміттєпереробний завод: https://newskm.net/publications/u-khmelnytskomu-zemelnu-dilianku-pid-smittiepererobnyj-zavod-vykupyly-u-otochennia-hrupy-miskykh-deputativ-za-zavyshchenoiu-tsinoiu/

   • З купівлею землі,згоден,дали в штангу.
    По сміттєпереробному,пишеш розумні речі,деякі я підтримую,але хочеться вірити в краще!

    • Там не просто в штангу! Там злочин. Розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Нехай ще скажуть скільки треба вкласти щоб підготувати ділянку! Вирівняти на 0 площу, підвести комунікації….

 9. Справжній розумні речі пише, а не справжній ботує під кожній згадці мера. Вже гидко читати. Вгомонись степаша.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.