Голова Хмельницької ОДА: я був противником закупівлі експрес-тестів на коронавірус для населення

Голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет наголосив, що експрес-тести показують низьку ймовірність захворюваності на COVID-19.

Про це сьогодні високопосадовець заявив під час брифінгу.

“Я був противником закупівлі експрес-тестів на коронавірус для населення. Наразі їхнє використання є більш психологічним, а тому ці результати обов’язково слід підтверджувати за допомогою ПЛР-тестів, які проводяться на спеціальному обладнанні ампліфікатор, що має обласний лабораторний центр”, – наголосив керівник області.

Фото пресслужби ОДА

Габінет навів приклад: вчора, 27 березня Хмельницька міська інфекційна лікарня зробила експрес-тест жінці з підозрою на коронавірус. Результат був позитивний. Однак лабораторне дослідження цього випадку не підтвердило у неї наявність захворювання на коронавірус.

“Експрес-тести дають результат з ймовірністю 60%, зокрема, для людей, які хворіють на шостий день. На них не треба зважати, а варто довіряти тестам, які робляться методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)”, – вважає голова ОДА.

Під час цього брифінгу головний санітарний лікар Хмельниччини і керівник обласного лабораторного центру Олег Балашов додав, що жоден нормативно-правовий акт Міністерства охорони здоров’я не передбачає застосування експрес-тести під час діагностики пацієнтів на COVID-19.

“Хмельницька область має обладнання ампліфікатор, що визначає з точністю 99,9% наявність або відсутність коронавірусної інфекції”, – заявив посадовець.

Як писав НГП, 27 березня у Хмельницькому було виявлено першого хворого з Covid-19. Нею виявилася 29-річна хмельничанка.

Довідково. Хмельницька ОДА розподілила 5 тис. експрес-тестів на виявлення коронавірусу COVID-19 між районами та містами обласного значення. Зокрема, Хмельницькій міській інфекційній лікарні дісталося 1150 тестів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. То начорта він їх на камери роздавав всім районам по 100 штук. Влаштували посміховисько. Літак Зеленський зустрічав, потім Габінет на камери по 100 штук роздавав, а тести фуфло!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.