Забезпечення засобами індивідуального захисту від COVID-19 потребують в першу чергу медичні працівники

Дивує, на жаль, що органи виконавчої влади і профільне міністерство  повторюють помилки, які зробили дві європейські країни ( Італія та Іспанія ), де захворіло до 14% медичних працівників – не забезпечують індивідуальними засобами захисту лікарів і медичних працівників, які залучені до діагностики та надання допомоги особам, поки  що з підозрою на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом, тим більше, що відповідно до Національного плану протиепідемічних заходів, затверджених КМУ – МОЗ і місцеві органи виконавчої влади зобов´язані були це зробити ще до 14.02.20р.

Не забезпечення індивідуальним захистом медичних працівників може призвести  до масових захворювань серед них і не буде фахівців, які зможуть надавати адекватну медичну допомогу інфікованим.

Але, не дивлячись на такі вимоги, лікарі і бригади, які мали бути виділені для транспортування таких хворих до цих пір  незабезпечені ізоляційними халатами або костюмами біозахисту, респіраторами класу захисту не нижче FFP2, захисними окулярами та навіть нітриловими рукавичками та медичними масками.

Як наслідок таких дій – хворий з підозрою на коронавірусну інфекцію до чотирьох годин пробув у кабінеті сімейного лікаря в одній із сімейних амбулаторій м.Кам´янець – Подільського, тому, що  не змогли укомплектувати та оснастити бригаду для госпіталізації хворого у Хмельницьку інфекційну лікарню.

Відсутні медичні маски до 20.03.20р. у медичних працівників Старокостянтинівської лікарні. В Ізяславській ЦРЛ, при транспортуванні медичних працівників залученим транспортом іншого відомства, медичні працівники їздять без масок та рукавичок, чим наражають на небезпеку і працівників, які здійснюють їх транспортування.

У мене закрадається великий сумнів про те, що виконавчою владою виконана інша вимога КМУ щодо перспективного перепрофілювання закладів охорони здоров´я, на випадок масового поступлення хворих та визначення ізоляторів для госпіталізації контактних осіб, з метою їх обстеження та нагляду за ними.

Як варіант пропоную:

  • використати приміщення дитячих санаторіїв Великого Жванчика, Малієвець, Кам´янець – Подільського, які закриваються;
  • обласні ліцеї для обдарованих школярів у містах: Славута, Хмельницький, Кам´янець – Подільський;
  • недавно закриту установу для покараних осуджених  осіб, а саме, ЗВК № 31 та

приміщення протитуберкульозної лікарні в м.Ізяславі;

  • приміщення бувших дільничих лікарень Острополя, Плужного, Грицева;
  • приміщення Залізничної лікарні у м.Шепетівка;
  • законсервоване приміщення бувшого військового шпиталю у м.Славута.

Для проведення належної роботи, у лікувальних закладах необхідно, на мою думку, провести відсторонення медичних працівників, які входять до групи ризику ( більше 55 років) та залучення до цієї роботи молодих лікарів та медичних працівників, але з обов´язковим забезпеченням їх підвищеною заробітною платою та в повному об´ємі індивідуальним захистом.

Необхідно, за висновком обласної тимчасової протиепідемічної комісії, зобов´язати аптечні заклади мати в обов´язковому асортименті медичні маски. Усі ці заходи необхідно було починати проводити з 03.02.20р., тобто з моменту затвердження КМУ Національного протиепідемічного плану заходів боротьби з короноінфекцією. ДУМАЙТЕ…

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Анатолій Побережний

Анатолій Побережний

Голова Асоціації лікарів Хмельницької області

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.