Життя за карантином

Панорама з вікон багатоповерхівки в одному зі спальних мікрорайонів Хмельницького створює картинку, мовляв, нічого не змінилося: щоранку мешканці бачать, як дисципліновані комунальники дбають за чистоту, навантажуючи кілограми відходів на сміттєвоз; як бригада будівельників, не реагуючи на примхи небесної канцелярії, виганяє по сусідству чергову “свічку”, бо їх піджимають дедлайни; як колись захаращена водойма (до речі, одне з улюблених місць для відпочинку молоді — НГП) стає невпізнанною під ковшами бульдозерів.

Проте реальність “за склом” не така вже і райдужна. Останні декілька днів перевернули з ніг на голову буденний ритм не лише 260-тисячного обласного центру, а й України та частини світу. Активні та креативні, успішні та впливові, бідні та багаті опинились розгубленими, слабкими і роззброєними. Коронавірусна інфекція COVID-19, що рушила з Китаю на європейський континент, залишаючи за собою тисячі людських смертей, починає “господарювати” в Україні. Три летальних випадки, півсотні інфікованих і один вилікуваний  — останні показники офіційної статистики.

“У Хмельницькому запроваджено карантин через небезпеку поширення коронавірусу. Просимо вас без особливої потреби не виходити на вулицю, не відвідувати місця скупчення людей, у зоні ризику особи, яким понад 60 років, подбайте, аби старші люди залишалися вдома”, — з таким закликом курсував малолюдними вулицями похмурої неділі сірий бус з гучномовцями.

Карантин і самоізоляція для більшості перетворилися не стільки на модний тренд, скільки на вимушену дію. Життя, наче поставили на “затяжну паузу”.

Але, коли на певний проміжок часу вдається вирватися з квартирної “ізоляції” за ковтком повітря, розумієш  — життя продовжується! Без переповнених маршруток, без загальноміських розваг і фестивалів, без перегляду кінопрем’єр у 3D… Вимушені обмеження ми встановили самі собі, щоб потім знову стати сильними.

Тому тримаймося купи і будьмо здорові!

Незалежний громадський портал.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

 1. То це ж капут! Симчишин і КО без фестивалів.

 2. “тримаймося купи і будьмо здорові?”

  якась невдала фраза на фоні порад “не скупчуватися”

 3. Сьогоднішнього морозного ранку багато хто мав можливість споглядати кілометрову чергу біля погранакадемії.
  Люди вистоювали на холодному повітрі біля входу. Що за причуди в нового керівництва?
  Застуда та ГРЗ мало чим страшніші від вірусу.

 4. Багато чого переживали, і це переживемо. Будьте здорові.
  http://asava.com.ua/

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.