Коронавірус: Хмельницький призупинив пільговий проїзд у громадському транспорті

Починаючи з 20 березня 2020 року, тимчасово призупинити пільгові перевезення пасажирів у міському громадському транспорті загального користування (тролейбус, автобус), незалежно від форм власності.

Фото НГП

Таке рішення сьогодні на позачерговому засіданні ухвалив виконавчий комітет Хмельницької міської ради, на виконання  комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Хмельницької обласної державної адміністрації.

«Рішення прийнято з метою збереження життя та здоров’я хмельничан, у першу чергу людей похилого віку, які знаходяться в зоні ризику захворювання на коронавірусну інфекцію. Першочергово ми маємо забезпечити довезення на робочі місця людей, які забезпечують життєдіяльність міста, а саме: медичних працівників, «надзвичайників», працівників комунальних підприємств тощо» – зазначив заступник міського голови Андрій Бондаренко.

Вчора Telegram-канал НГП прогнозував скликання на п’ятницю позачергового засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради, на якому мали розглядати транспортне питання.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

 1. Правильне рішення!!! На роботу неможливо доїхати через пенсіонерів.

  • А может из-за идиотов, не способных организовать работу и даже выполнить прямые распоряжения?

 2. Правильне, але незаконне рішення. Міська рада це не Верховна рада України. Що робити, якщо пенсіонер відмовиться платити ? Хто візьметься випихати його з тролейбуса ?

  • Надо просто повесить таблички пенсионерам проезд строго запрещён! И пустить один бесплатный автобус для несогласных пенсов в сторону шаровечки. О них же дятлах заботятся.

  • Уповноважений Верховної ради України з прав людини.
   25/03/2020 17:07
   http://www.ombudsman.gov.ua/ua/all-news/pr/skasuvannya-pіlg-na-proїzd-u-gromadskomu-transportі-pіd-chas-nadzvichajnoї-situaczії-є-nepravomіrnim/

   Скасування пільг на проїзд у громадському транспорті під час надзвичайної ситуації є неправомірним

   У Львові, Вінниці, Білій Церкві на Київщині та Буковині органи місцевого самоврядування призупинили пільговий проїзд пасажирів у громадському транспорті, з посиланням на ст. 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» або на постанову Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню та території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 р. № 211.

   Проте, відповідно до вказаної статті закону, Кабмін встановлює карантинно-обмежувальні заходи на території виникнення і поширення інфекційних хвороб та уражень людей, а постанова Уряду встановлює обмеження щодо міжміських перевезень або їх повну заборону.

   Тобто йдеться про можливість запровадження на відповідних територіях чи об’єктах особливих умов пересування і перевезення, а не наділення повноваженнями на скасування пільг щодо перевезення.

   При цьому, слід враховувати, що відповідними пільгами користуються й ті громадяни, які продовжують працювати в умовах карантину та добираються до роботи на громадському транспорті.

   Жодним із положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачено право органу місцевого самоврядування обмежувати вже встановлені законами України та актами Кабінету Міністрів України права та пільги громадян.

   Згідно з позицією Конституційного Суду України (Рішення від 16 квітня 2009 р. № 7-рп/2009) органи місцевого самоврядування мають право ухвалювати рішення, вносити до них зміни та скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, керуючись у своїй діяльності ними та актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

   Відповідно до ст. 64 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень.

   Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені ст.ст. 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.

   Наразі по всій території України запроваджено режим надзвичайної ситуації, який не слід ототожнювати з надзвичайним станом.

   Тому рішення органів місцевого самоврядування (комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій) про скасування пільг щодо перевезення окремих категорій населення є неправомірними і підлягають скасуванню.

   http://www.ombudsman.gov.ua

 3. Правильно зробили! Хай фанати Зеленського і Стефанчуків сидять дома!

 4. Слава гидности та здобулости майдана! Путин – пуйло! А если бы были в продаже маски, надо было давать команду: “Не более 10 человек!”. Ворам в законе от Закона – слава! Гэморою – слава!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.