Не більше 10 пасажирів у маршрутці і тролейбусі – як у Хмельницькому збираються виконувати рішення уряду

Уже завтра, 18 березня будуть введені більш жорсткіші заходи із запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зокрема, у Хмельницькому, як і в інших містах, з 12 години дня запроваджується заборона перевозити понад 10 пасажирів у маршрутках і тролейбусах. Попердньо це обмеження діятиме до 3 квітня 2020 року.

Фото НГП

“Сьогодні провів роз’яснення цієї норми постанови Кабміну серед перевізників. Зрозуміло, що фізично це буде важко виконати. Очевидно, щоб проконтролювати, мають бути залучені співробітники поліції чи управління трансбезпеки”, – прокоментував НГП заступник міського голови Андрій Бондаренко.

Посадовець зазначив, що протягом дня перевіряв, чи дотримуються перевізники маршруток санітарних норм. Мова йде про носіння медичних масок і рукавичок.

В.о. начальника управління транспорту та зв’язку Сергій Шепурев розповів НГП, що в місті суттєво зменшився пасажиропотік, в середньому, на 20-30%. Станом на 17 березня на лінію вийшло 72 тролейбуси і 280 автобусів і марштурних таксі. Його доповнює директор комунального підприємства “Хмельницькелектротранс” Віктор Паламарчук – щоденно підприємство одержує близько 20 тис. грн збитків.

“Падіння пасажиропотоку почалося у суботу, 14 березня – мінус 20 тис. грн порівняно з минулою суботою. 15 березня недоотримали 18 тис. грн; 16 березня – мінус 21 тис. грн. Для комунального підприємства наступили важкі дні”, – наголосив він.

За словами Паламарчука, з усіма водіями і кондукторами тролейбусів провели інструктаж щодо виконання постанови Кабміну. Вони повинні обмежити перевеження кількості пасажирів в одному тролейбусі (до 10 осіб). Якщо цього не буде зроблено, контролюючі органи штрафуватимуть водіїв тролейбусів і автобусів.

“Не знаю, як нам це вдасться. Звертаюся до старших людей і пільговиків – зменшити кількість поїздок на час карантину і дати можливість вивезти пасажирів, котрі добиратимуться до своїх робочих місць”, – наголосив директор КП.

Паламарчук зауважив, що 18 березня на лінію вийде 74 тролейбуси.

“Відповідальність покладається на водія транспортного засобу. Він має пояснювати пасажирам, що у разі перевезення більше десяти осіб, його можуть оштрафувати, щонайменше, на 17 тис. грн. Тому просимо мешканців Хмельницького з розумінням поставитися до запроваджених обмежувальних заходів”, – додав в.о. начальника управління транспорту та зв’язку.

Як відомо, в Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, один з них – летальний. В межах Хмельницької області ситуація наразі є незмінною – немає жодного лабораторно підтвердженого випадку захворюваності на коронавірусну інфекцію, а також підозри на це захворювання.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

  1. Не заздрю я водіям і кондукторам. Заручники ситуації.

  2. Саме час міській владі показати реальну роботу, а не бла-бла-бла, останніх 4 роки!

  3. Базар закрийте! Я там скоро буду.

  4. Хмельницький обурений. У зверненні президента була пропозиція обмежити до 20 пасажирів у тролейбусах і до 10 у маршрутках. При цьому у невеликому об’ємі маршрутки між пасажирами 0,5 м безпечної відстані немає. У тролейбусах більше рекомендованої відстані 1 м буде при 20 пасажирах, а також набагато більший об’єм, широкі проходи та висота. Можна зробити обмеження один пасажир на одне місце для сидіння, незалежно від того одинарне чи подвійне. Чиновники з Кабміну явно втратили здоровий глузд і знущаються над народом України. Питання наскільки вистачить терпіння?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.