Чому на Хмельниччині не виконується розпорядження Кабміну із запобігання розповсюдженню коронавірусу?

Відповідно до розпорядження КМУ № 93-р від 03.02.2020р. «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019 – nCoV», затверджено Національний план протиепідемічних заходів  щодо запобігання і поширення на території України корона- вірусу. Цим розпорядженням зобов’язано обласні державні адміністрації забезпечити виконання Національного плану в межах видатків державного і місцевих бюджетів.

Згідно з Національним планом, необхідно було створити до 10.02.2020р.  при обласних державних адміністраціях тимчасові протиепідемічні комісії для  розроблення регіональних планів протиепідемічних заходів  щодо запобігання занесенню і поширенню коронавірусу і виділення фінансових ресурсів для здійснення заходів, згідно із зазначеним планом. Термін виконання – до 10.02.2020р, але, нажаль, ці розпорядження також не виконано до цього часу.

Відповідно до Національного плану, місцеві органи виконавчої влади, разом із суб´єктами господарювання, що проводять діяльність у місцях масового скупчення людей та здійснюють перевезення громадським транспортом, організовують заходи з посилення режиму поточної дезинфекції. Ці заходи, по великому рахунку, мали б проводитись, починаючи з лютого місяця, але не проводились у повному об´ємі до даного часу.

Національним планом передбачено до 14.02.2020р.:

 • визначити заклади охорони здоров´я (стаціонари для лікування дітей і дорослих, з можливістю надання інтенсивної терапії) для госпіталізації осіб з підозрою гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом;
 • виділення спеціалізованих транспортних засобів категорії «В» або «С» для перевезення таких хворих;
 • укомплектування спеціальних транспортних засобів необхідними засобами захисту.

Відповідним розпорядженням зобов´язано місцеві органи виконавчої  влади та органи місцевого самоврядування (за згодою) здійснити забезпечення осіб, які залучені до випадків захворювання, діагностики, надання допомоги хворим та особам з підозрою, засобами індивідуального захисту, а саме:

 • ізоляційними халатами або костюмами біозахисту;
 • респіраторами класу захисту не нижче FFP2;
 • захисними окулярами або щитками;
 • рукавичками медичними нітриловими;
 • масками медичними.

Розпорядженням передбачено також:

 • забезпечити готовність закладів охорони здоров´я до прийому хворих на ГРВІ, спричинену коронавірусом 2019 – nCoV, зокрема наявності необхідних лікарських засобів, витратних матеріалів для відбору проб для проведення лабораторних досліджень , деззасобів та засобів індивідуального захисту;
 • забезпечення зазначених закладів транспортними засобами та спеціальним медичним обладнанням, включаючи: пульсоксиметри, апарати ШВЛ, концентратори кисню, вірусно – бактеріальні фільтри.

Планом також передбачено:

 • схеми перспективного перепрофілювання закладів охорони здоров´я, у разі масового надходження хворих;
 • переведення усіх закладів охорони здоров´я на суворий протиепідемічний режим;
 • створення мобільних медичних бригад, з метою активного виявлення хворих та визначення ізоляторів для госпіталізації контактних осіб, для подальшого їх обстеження і здійснення нагляду за ними.

Відповідно до Національного  плану, органам виконавчої влади необхідно забезпечити лабораторії витратними матеріалами, обладнанням та діагностикумами для своєчасного виявлення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.

Але, на превеликий жаль, абсолютна більшість цих завдань, наразі, не виконана. Більше того, діяльність ринків у містах Хмельницький, Кам´янець-Подільський, Шепетівка та інших районних центрах  –  досі не призупинена, не проговорено з представниками релігійних громад щодо можливості обмеження проведення служб та інших релігійних заходів, з метою убезпечення зараження коронавірусом 2019 – nCoV, продовжують роботу кінотеатри і розважальні заклади, не проводиться контроль за недопущенням працівників з ознаками інфекційного захворювання в організовані колективи. Відсутні санітарні пости в громадських будівлях та будівлях комунальних і державних закладів. До цих пір, відсутні експрес тести на корона вірус і захисні маски в аптечних закладах області.

Прошу молодих керманичів області більш свідомо підійти до досить складної епідемічної ситуації, з якою не справляються навіть багаті, цивілізовані і високорозвинені країни, як до прикладу – Італія. Терміново, на мою думку, необхідно провести позачергову сесію Хмельницької обласної ради і заслухати готовність закладів охорони здоров´я, незалежно від форм власності, до роботи в умовах масового поступлення хворих та виділення коштів з резервного фонду для дозакупівлі необхідного обладнання, медикаментів, експрес-тестів та засобів захисту і створити тимчасову протиепідемічну комісію.

Голова асоціації лікарів Хмельницької області,

головний лікар «Медичного центру» Анатолій Побережний,

для НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

 1. Побережний пролетів мимо посади директора Департаменту охорони здоров’я ОДА тепер роздає поради……

  • Проліт з посадою на наших конкурсах, зовсім не свідчить про відсутність фаховості. У випадку потреби забудете про своє єхидство та звернитесь за порадою до фахівця, а не до переможця конкурсу.

   • Тобі видно потрібна допомога фахівця, Побережний людина не нова і всім достатньо відома

 2. Відбулося позачергове засідання обласної комісії ТЕБ і НС
  https://www.adm-km.gov.ua/?p=72514

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.