На Хмельниччині церковники радять утриматися від надмірного цілування ікон на час карантину

У Хмельницькій області церковнослужителі з парафій ПЦУ і УПЦ (МП) виступили із зверненням та порадами стосовно запровадженням в Україні карантинних заходів через загрозу розповсюдження коронавірусу COVID-19.

Зокрема, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній (Фіалко) закликав мирян утриматися від відвідування Богослужінь та взагалі від перебування людей з ознаками інфекційного захворювання або поганим самопочуттям.

“У цій ситуації принцип «захворів – залишайся вдома» може врятувати здоров’я і життя Вам та багатьом оточуючим!.. На жаль, часто мені доводиться чути такі слова: «На все воля Божа, Господь мене зцілить, якщо захоче…» – це вкрай легковажна і небезпечна позиція. Так, Господь зцілює наші недуги, але у час епідемії безрозсудно і не потрібно спокушати Господа та мати безвідповідальну надію на Його милосердя! Тож, маючи надію на Бога у справі лікування, ми не маємо нехтувати засобами для того!” – наголосив митрополит.

Крім цього, церковнослужитель наголосив, що хоч  у храмах скло на іконах прийнято протирати одеколоном або іншими дезінфікуючими засобами, “було б бажаним у період карантину утриматися від надмірного цілування ікон, святого Хреста, Євангелія, Чаші після Причастя та інших святих предметів. У цій ситуації достатнім виявом Вашого шанування святині може бути простий поклон перед нею”.


Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній Махота у “Фейсбуці” поширив повідомлення з правилами санітарно-епідеміологічних служб. Згідно з ними, вірянам радять уникати рукотискань і цілувань. Їх можна замінити на благословення та вітання у вигляді укліну.

Крім цього, митрополит Антоній просить частіше мити руки з милом та уникати скупчення людей і берегти літніх парафіян, котрі уразливі до хвороб.

“Сподіваюся, що ці рекомендації послужать нашій безпеці і зміцненню взаємної турботи між нами і допоможуть усім нам використовувати час Великого Посту заради справжнього і глибокого звернення нашого життя до Бога та ближніх”, – зауважив священнослужитель.

Нагадаємо, що через загрозу епідемії коронавірусної інфекції Кабінет міністрів запровадив обмежувальні заходи в Україні з 12 березня до 3 квітня. Карантин передбачає закриття авіасполучення з деякими країнами, закриття навчальних закладів, заборону масових зібрань понад 200 осіб, закриття більшої частини КПП — із 219 залишаться 49.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.