Кам’янець-Подільська єпархія виграла апеляцію щодо незаконної перереєстрації громади УПЦ

Кам’янець-Подільська єпархія виграла апеляцію в Північному апеляційному господарському суді Києва у справі незаконного переведення православної громади Свято-Іллінського храму УПЦ села Клинове Городоцького району Хмельницької області в ПЦУ.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням.

Ще рік тому, 2 лютого 2019 року, настоятель громади о. Стефан Ковальчук ініціював процедуру переходу громади в ПЦУ, а вже через шість днів у селі відбулися незаконні збори, без дотримання статутної регламентації. Їх провели в будинку культури під патріотичні гасла «свободівців», які приїхали з районного центру. Як зауважили очевидці події, молодики були одягнені у військову форму, хоча відношення до ЗСУ не мали.

Під час незаконних зборів було прийнято рішення про перехід громади в ПЦУ, 11 березня документи подали на реєстрацію, а 22 квітня Хмельницька обласна адміністрація розпорядилася пепереєструвати статут Свято-Іллінської громади.

“Але прихильники новоствореної розкольницької структури не врахували, що починаючи ще з 2000 року щомісяця в селі Клинове проводили загальний збір коштів на храм, під час якого ім’я кожного жертводавця вносили до списку. До моменту незаконної перереєстрації громади в цьому списку перебувало 800 імен жителів села, з яких, до слова, тільки 147 чоловік проголосували за перехід громади, що не є двома третіми, необхідними для законної перереєстрації”, – зазначено у повідомленні УПЦ.

Тому Кам’янець-Подільське єпархіальне управління, представляючи інтереси громади села Клинове, звернулося до суду.

Понад півроку тривав судовий розгляд. Весь час віруючі молилися на церковному подвір’ї біля поклінного хреста або в каплиці на кладовищі.

20 січня 2020 року Господарський суд міста Києва визнав протизаконним рішення Хмельницької обласної адміністрації про перереєстрацію Свято-Іллінської громади УПЦ у ПЦУ та скасував такого змісту розпорядження.

У свою чергу прихильники ПЦУ подали апеляцію, але програли.

Як вище зазначено, 11 березня Північний апеляційний господарський суд міста Києва відхилив апеляцію розкольників і залишив в силі рішення Господарського суду.

Наразі релігійна громада села Клинове сподівається, що прибічники ПЦУ виконають рішення суду, а о. Стефан Ковальчук покається і повернеться в лоно Української Православної Церкви.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 23

 1. Не дасте людям спокійно жити. Все в Москву тягнете

 2. Это только начало…

  • Поганий початок, бо тре всю цю московську бидлоту зібрати і вивестм туди, де Руцькій Мір ( Донецьк та Луганськ)

   • значить потрібно початок робити іншим – переслідувати за релігійною ознакою? це де ж на таке благословляють)))

    • Це не переслідування. Це порада для тих, хто хоче Руцькій Мір. Я його не хочу тут. І нехай та церква доя початку назветься правильно – РПЦ. І ще стосовно переслідувань, чому вашв церква боіться інші релігіі тв церкви?

     • “зібрати і вивестм туди…” це по християнські і дійсно не переслідування))) “Сказане відлітає, написане залишається”)))

     • То їдь за Збруч і там тішся уніатським гамном.

 3. Де “Свобода” вмішується – там все через одне місце робиться.

 4. “Але прихильники новоствореної розкольницької структури…” – а в РПЦ не розкольники, які пішли проти Вселенського Патріарха? Бачуть тріску в чужому оці, а в своєму колоду не помічають.

 5. Агов уніати, швидко по схронам

 6. Навіть дибілам храми потрібні, от і будуйте собі нові, а не зазіхайтесь на чужі. Бидляча гуцульська натура щоб щось в кось вкрасти, забрати

  • Якраз інша натура вкрала церкву, і протягом всієі історіі обманює народ. Але ж бляха, історія неповна без Києва виходить. І в самих одні мусульмани і мало православних, то в Украіну лізуть. А ті, що тут ходять носять гроші гундяю, щоб і далі принижував іх і рашка могла вбивати украінців

 7. Читаючи статтю, складається враження, що колектив Незалежного громадського порталу фанатичні прихожани РПЦвУ.

 8. Читаючи статтю, складається враження, що колектив Незалежного громадського порталу фанатичні прихожани РПЦвУ.

  • Тебе заклинило чи просто по життю заїкаєшся?

  • а до чого тут колектив видання, інформація подана на основі рішення суду, не уміють діяти попи і Ко по закону, то й мають таку ситуацію

   • суди також потрібно вміти вигравати, а то понабирали лохів і диву дивуються чого ж всюди обпікаються

   • Аналізуйте текст. Видання зкопіпастило цитату, де послідовники агента Михайлова (громадянина РФ Гундяєва В. М., він же Патріарх московський Кірілл) називають канонічну юрисдикцію ПЦУ “розкольниками”. Корім того, в документах та в ЗМІ все частіше юрисдикцію, яка раніше представляла УПЦ (МП) і яка втратила частину кліру і значну частину прихожан, тепер називають РПЦвУ, адже після об’єднання на Соборі УПЦ КП, УАПЦ та частини УПЦ (МП) останні три юрисдикці де-факто і де-юре припинили своє існування. Так бачуть люди зі сторони, які не заангажовані будь-якою зі сторін.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.