Сергій Лабазюк: Об’єднання громад потрібно завершити на принципах абсолютної добровільності!

Завершення процесу децентралізації та об’єднання громад в Україні має відбуватись на основі добровільності.

Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк на брифінгу в Верховній Раді.

Він підкреслив, що реформа децентралізації стала найуспішнішою серед усіх реформ, проведених в Україні за останні 5 років.

«Велика кількість новостворених об’єднаних територіальних громад з 2014 року вже можуть ділитись своїм досвідом, як вдалось розпочати будувати дороги, відновити інфраструктуру та суттєво покращити життя звичайних людей», – зазначив він.

 

За словами Лабазюка, процес децентралізації необхідно завершити, адже залишились населені пункти, які ще не об’єднались в громади.

«Однак, ключовий пункт в цьому важливому питанні – ми повинні виходити з принципу добровільності об’єднання громад», – підкреслив народний депутат.

Він нагадав, що 13 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді як невідкладний проект закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади (№2598). Однак, через велику кількість критики цього законопроекту, зокрема щодо повноважень префектів, змусила відправити цей законопроект на доопрацювання.

«Підпорядкування префектам може зруйнувати ініціативність голів ОТГ та породити корупцію. Я вважаю, що вони мають діяти, відчуваючи свободу і відповідальність перед людьми», – заявив Сергій Лабазюк.

Він висловив переконання, що широке публічне і експертне обговорення може мінімізувати ризики у новій версії документа.

Також, за словами депутата, тривожить представників місцевого самоврядування і той факт, що 17 січня депутати ухвалили законопроект №2653 про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, яким Кабміну надають право визначати межі та центри громад без жодних запобіжників щодо вже сформованих громад.

За словами Лабазюка, не варто чіпати громади, які вже об’єдналися та є спроможними.

«До мене неодноразово звертались голови ОТГ Хмельниччини (зокрема Олешинської і Шаровечівської), які просять не включати їх до складу Хмельницької міської об’єднаної територіальної громади, а залишити їх самостійними. Ці громади є спроможними, об’єднались добровільно згідно законодавства і забезпечують потреби власних бюджетів на рівні 60%», – навів приклад Лабазюк.

«Сподіваюсь, що повноваження місцевим органам самоврядування будуть надаватися, а не обрізатися», – підсумував народний депутат.

Нагадаємо, згідно з соці 70% громадян України підтримують реформу децентралізації.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Лобзик чего то забздел.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.