Сесія під девізом «Забудовуємо Хмельницький далі всупереч містобудівній документації» та девізом «Дамо ще безкоштовно землю поліції під забудову»…

4 березня 2020 року відбудеться чергова 39 сесія Хмельницької міської ради. У порядку денному 70 проектів рішень. Про особливості деяких з цих проектів піде й мова далі.

Фото із сайту Хмельницької міської ради

Питання 47 Замість промисловості житло

Питання стосується об’єднання земельних ділянок по вул. Красовського, 6/1 та вул. Красовського, 6. Всього 4 земельні ділянки із категорією – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення. І тут ніби б нічого, а от висновок управління правового забезпечення та представництва розкрив всі карти. В ньому згадується зауваження в.о. начальника управління архітектури та містобудування Дружиніна М.А., яким вбачається що, наприклад, земельна ділянка по вул. Красовського, 6-А відноситься до зони зелених насаджень спеціального призначення, а цільове призначення вказаних у проекті рішення земельних ділянок для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, для будівництва 104-х квартирного житлового будинку з вбудованими та прибудованими нежитловими приміщеннями: медичними консультаціями з фізіотерапевтичними та діагностичними відділеннями, аптеками, перукарнями, складськими та офісними приміщеннями, магазинами, індивідуальними гаражами не відноситься до переважних чи допустимих видів забудови.

Але хіба подібні висновки колись зупиняли депутатів Хмельницької міської ради цієї каденції?

Питання 51. Допомагаємо депутатам-забудовникам

В пункті 11 цього рішення мова йде про внесення зміни в п. 2 рішення тридцять п’ятої сесії міської ради від 11.12.2019 №72 виклавши його в новій редакції: «Затвердити товариству з обмеженою відповідальністю «Торгівельний центр «Прибузький» проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Прибузькій, 5/1 площею 18600 м2 кадастровий номер 6810100000:01:002:0002 у зв’язку із зміною цільового призначення з «07.02 – для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту – землі рекреаційного призначення» на «02.10 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торговорозважальної та ринкової інфраструктури – землі житлової та громадської забудови».

Видно минулого року під час розгляду цього питання перестарались, що аж тепер потрібно знову вносити зміни.

Ну і звичайно варто нагадати про висновок управління правового забезпечення та представницва, в якому зазначено, що земельна ділянка по вул. Прибузькій, 5/1 відноситься до зони зелених насаджень загального користування. Також управління вказує, що багатоквартирна забудова не є серед видів забудови в зазначеній зоні. Ну і знову ж було згадано про аукціон, оскільки зміна цільового призначення земельної ділянки призведе до порушення умов земельних торгів.

Але ж коли мерія рятує депутата-забудовника та дає йому ще шмат землі під розміщення парковки, то хіба вона не може змінити цільове призначення? Може. Точніше все змогла. Правда приходиться знову вносити зміни у ту спробу.

Питання 54. допомогти викупити земельну ділянку депутату

В п. 1.2 цього рішення мова йде про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки по вул. Свободи, 15/1 В. А от у висновку управління зазначено, що гр. Галкін Г.Я. (депутат) є власником незавершеного будівництва готовністю 4%, а воно не є нерухомим майном, а тому набуття права на земельну ділянку без продажу на конкурентних засадах не відповідає ст. 134 Земельного кодексу України.

Питання 60. Спочатку безкоштовна земельна ділянка, тепер прохання скасувати «пайові»

Завдяки СБУ в Хмельницькій області забудовується земельна ділянка за адресою вул.Старокостянтинівське шосе,2/1 Є, а саме – там будується багатоквартирних житлових будинків з вбудованими нежитловими приміщеннями.

До речі, містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкту будівництва затверджені наказом управління архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради від 14 травня 2018 року, тобто не так вже давно.

А от тепер СБУ просить встановити розмір пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Хмельницького на рівні 0 (нуль) відсотку. І тут варто згадати висновок ще юридичного відділу, в якому чітко зазначено, що СБУ у Хмельницькій області не підпадає під жодну з підстав, коли замовники до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються. І тут доречно згадати про втрати місцевого бюджету.

Питання 67 Черговий крок до забудови земель промисловості на вул. Шевченка

У проекті рішення пропонується затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Шевченка,67 зі зміною цільового призначення з «11.02 – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення» на «03.10 – для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку) – землі житлової та громадської забудови». І, до речі, засновниками юрособи ТОВ «Шевченківський пасаж» є депутат Хмельницької міськради Руслан Афійчук та хмельничанин Даніл Шкодяк (юрособа зареєстрована в червні минулого року).

З голосу на колегії Хмельницької міської ради депутат Юрій Вавринюк запропонував у проект рішення включити пункт 2 наступного змісту: «надати Головному управлінню Національної поліції в Хмельницькій області дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул.Нижній Береговій, 1-Б площею 9600 кв.м. для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Тобто практика безкоштовної роздачі земельних ділянок для забудови житлом правоохоронному сектору в Хмельницькому продовжується і, до речі, правоохоронці замість того щоб розслідувати незаконні роздачі землі – успішно беруть участь у такій роздачі.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Альона Береза

Альона Береза

Громадська діячка, голова ГО "ЖАР", регіональний координатор кампанії Чесно. Фільтруй суд! у Хмельницькій області
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

 1. Гавно Картавое с бидло шоблой “Сволотой” что творите суки? Вы же в недалёком прошлом гвавт поднимали когда такие вопросы выносились!!! Коррупция, защитим хмельничан, позор, далой! А щас что, пидары, долларов все больше хочется? Подавитесь быстрее!!!

 2. Сволота брехлива! Гнати в шию!

 3. повна імпотенція.
  ви подивіться як депутати голосують- вони хоть щось чують.
  70 питань за 1,5 год., не встигали на кнопки нажимати,
  з місця хоть один виступив???
  нах&ра там їхня присутність взагалі.
  якщо все вирішує наш” самий найкращий”,

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.