У Кам’янці-Подільському секретарю суду, якого писали як члена злочинної групи, дали 120 годин громадських робіт

За шахрайське заволодіння коштами колишнього секретаря Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області засудили до 120 годин громадських робіт.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 26 лютого.

30 березня 2018 секретар суду біля моргу Центральної районної лікарні в салоні свого авто отримав 1000 доларів. За версією обвинувачення, гроші він узяв, обіцяючи вплинути на суддю, щоб вона призначила якомога м’якіше покарання в адміністративній справі.

Обвинувачений розповів, що у березні він зустрівся зі знайомим, який хотів привітати його з днем народження. На зустрічі також був чоловік, який розповів, що продавав амфетамін і на нього складено протокол про адмінправопорушення. Зі слів свідка, він поцікавився у секретаря суду, чи може той допомогти щоб «його не посадили в тюрму». Секретар кудись подзвонив, після чого назвав суму 1000 доларів. Після цього чоловік написав у військову прокуратуру заяву про злочин.

На руках обвинуваченого були сліди речовини, якою обробляли гроші. Обвинувачений отримання грошей не заперечив, але сказав, що йшлося про послуги адвоката і від подальших показань відмовився. Але доказів залучення адвокатів суду не надано. Відомо, що в адмінсправі ніякий адвокат участі не брав.

Суддя Кам’янець-Подільського міськрайонного суду на допиті сказала, що ані секретар, ані будь-хто інший на неї не впливав.

У підсумку суд вирішив, що це було не зловживання впливом і визнав чоловіка винним у шахрайському заволодінні коштами.

Водночас суд визнав недопустимими докази, здобуті в рамках оперативно-розшукової справи. З’ясувалося, що СБУ звертаючись до слідчого судді за дозволом на проведення негласних розшукових заходів, зазначала, що секретар Кам’янець-Подільського суду є активним членом злочинної групи і діє за попередньою вказівкою голови Кам’янець-Подільського та за домовленістю із адвокатом планує вимагати неправомірну вигоду він громадянина за виправдувальний вирок у справі про хабарництво і службове підроблення.

Тут йшлося про вимагання хабара в того громадянина, який згадувався вище як знайомий, що зустрічався із обвинуваченим секретарем суду, щоб привітати з днем народження, і познайомив із чоловіком, який потім заявив про вимагання грошей. Прокурор не показав дозволу на використання здобутих доказів в іншій кримінальній справі. Відтак згадані докази було визнано недопустимими.

Суд врахував, що обвинувачений вчинив умисний злочин невеликої тяжкості, за місцем роботи характеризувався позитивно, але у вчиненому не розкаявся, про що свідчила його поведінка в судовому засіданні. Для виправлення та попередження скоєння нових злочинів суд призначив покарання у вигляді 120 годин громадських робіт.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Це стаття про організоване злочинне кодло, що діє у Камянці.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.