Юристам Симчишина не поталанило стягнути півмільйона гривень орендної плати з сина ексгубернатора

Господарський суд Хмельницької області відмовив у задоволенні позову Хмельницької міської ради до фізичної особи-підприємця Ядухи Олександра Васильовича щодо стягнення безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати на суму 626 тис. 489,64 грн.

Про це свідчить рішення суду від 28 січня.

Представник позивача, заступник завідувача юридичного відділу Ганна Кучевська зазначила, що ФОП Ядуха О.В. є власником нежитлового приміщення загальною площею 2725,4 кв. м на Чорновола 41/2В, але з моменту оформлення права власності на зазначене нерухоме майно він не оформив права на землю і користується земельною ділянкою без правовстановлюючих документів. Оскільки земельна ділянка є несформованою, позивачем нараховано розмір безпідставно збережених коштів, який відповідає орендній платі за користування земельною ділянкою площею 3864 кв. м (під будівлями).

Відповідач до суду не прийшов, але надіслав письмовий відзив, де наголосив: не мав і не міг мати можливості передати спірну земельну ділянку в оренду, відповідно до Закону України «Про оренду землі», оскільки розміщений на ній об`єкт нерухомості ще в 2014 році описаний та арештований державним виконавцем і до сьогодні не скасовано арешт.

Олександр Ядуха також додав, що відомості, вказані в акті обстеження земельної ділянки від 18 грудня 2018 року, складеному працівниками департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів, не відповідають дійсним обставинам справи, оскільки він не здійснює господарську діяльність у Хмельницькому через причину арешту майна. При цьому, працівники депаратаменту в зазначеному акті записали, що на кінець грудня 2018 року земельна ділянка огороджена по периметру парканом, на території знаходяться нежитлове приміщення, металеві ангари, розміщено автотранспорт, ведеться господарська діяльність.

Складські приміщення сина колишнього губернатора. Скріншот з програми “Знак оклику”

Суддя госпсуду Максим Музика з’ясував, що майно Ядухи у вигляді нежитлового приміщення площею 2725,4 кв. м на Чорновола 41/2В у Хмельницькому знаходиться під арештом на підставі ухвали Хмельницького міськрайонного суду від 14 травня 2014 року.

Крім цього, з матеріалів справи випливає і не заперечувалося позивачем, що земельна ділянка на Чорновола 41/2В не сформована, їй не присвоєно кадастровий номер та не внесені дані до Державного земельного кадастру. Відповідно, на таку земельну ділянку не розроблялась технічна документація та не затверджувалась нормативна грошова оцінка, а надані витяги із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки не стосуються окремої земельної ділянки.

Звідси суд не вважав обґрунтованим визначення площі безпідставно використовуваної земельної ділянки в розмірі 3864 кв.м., оскільки Хмельницька міська рада не надала жодних належних доказів використання відповідачем земельної ділянки саме такої площі.

Таким чином, господарський суд дійшов висновків, що Хмельницька міська рада не довела площі фактично використовуваної ФОП Ядухою О.В. земельної ділянки на Чорновола 41/2В, а також розміру орендної плати, яку останній безпідставно зберіг.

За даними “Незалежного громадського порталу”, Олександр Ядуха є сином колишнього голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи (2010-2014 роки). 14 квітня 2011 року Ядуха-молодший придбав складські приміщення загальною площею 2725,4 кв. м, що на вул. Чорновола 41/2В у Хмельницькому. Формально нерухомість була записана на Лесю Чепесюк, матір тодішнього керівника хмельницької філії НАК “Украгролізинг” Анатолія Чепесюка. Саме він і представляв інтереси власниці у нотаріуса Аліни Оксанюк під час продажу вказаного майна. Згідно з договором купівлі-продажу, Олександр Ядуха заплатив Чепесюку 255,8 тис. грн.

14 травня 2014 року суддя Хмельницького міськрайонного суду Світлана Логінова задовольнила заяву представника Лесі Чепесюк і наклала арешт на нежитлове приміщення на Чорновола 41/2В,  заборонивши Олександру Ядусі користуватися або відчужувати це майно.

Однак 28 липня 2014 року пані Чепесюк програла суд Ядусі з визнання недійсним договір купівлі-продажу нежитлового приміщення загальною площею 2725,4 кв. м на Чорновола 41/2В. Між іншим, позивачка принесла до суду висновок експерта, який констатував: підпис під договором не належить Олександру Ядусі. Однак суддя Борис Продан не взяв до уваги експертний висновок, оскілький цей доказ знаходиться в матеріалах кримінальної справи разом із іншими доказами, яким слід дати оцінку в порядку кримінального судочинства. Сам же Олександр Ядуха заявив, що цей договір він підписував особисто в присутності нотаріуса. Чому експерт в кримінальному провадженні зробив такий висновок, йому не відомо. Зразки підписів в нього ніхто не відбирав. Тому суд визнав цей доказ є сумнівним.

4 листопада того ж року Апеляційний суд Хмельницької області прийняв відмову представника Чепесюк від апеляційної скарги на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 28 липня 2014 року.

Водночас 8 червня 2016 року Хмельницький  міськрайонний суд скасував арешт на нежитлове приміщення загальною площею 2725,4 кв.м на вул. Чорновола 41/2В. Що цікаво: відповідну заяву до суду направила Леся Чепесюк, яка добивалася повернення вказаного майна з власності Олександра Ядухи, якого вона вважала незаконним володільцем.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. Цих юристів потрібно з виконкому мітлою гнати. В них що не справа то програш.Принципу постійно програють,за торгівлю алкоголем вночі,в парках незаконно МАФи познімали,через 2 місяці назад ставити будуть,бо знову програють.І таких прикладів можна навести безліч.

 2. Програють бо вигідно міській раді!

 3. Вірно ” Юристам Картавого…

 4. Програють, бо так треба Симчишину і Ко.
  Він ніколи б не тримав юристів, які не можуть робити вигідні для нього оборудки. А так, тримається ,,переходящая естафета,, Ліля і весь відділ,тщо працюють на мера, а не на закон.

 5. У нас кожний суддя унікум ще той.

  • До чого тут судді? Судовий процес – це змагальний процес між двома сторонами спору чи між захистом з однієї сторони та обвинуваченням з іншого боку. Хіба судді виннні у тому що юристи міськради звичайні лохи?

 6. БАРАНИ

 7. Ядусі на вас срати. Він собі працює і косить бабло далі

 8. Василь Степанович так тримати. Ми з вами.

 9. В судах змагальність сторін це хто більше дасть судді, той і виграв справу.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.