Дунаєвецького суддю, який мав слухати справу свого товариша і сусіда, таки відвели від розгляду

Новоушицький районний суд задовольнив відвід судді Дунаєвецького районного суду Володимиру Шкляруку від розгляду справи за обвинуваченням т.в.о заступника начальника Кам’янець-Подільського відділу поліції, начальника слідчого відділення Олега Алексєєва в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Про це свідчить ухвала суду від 29 січня.

Із заявою про відвід судді Шклярука звернувся прокурор військової прокуратури Хмельницького гарнізону Кучерявий. У ній він зазначив, що з жовтня 2000 року до вересня 2015 року обвинувачений Алексєєв працював слідчим та начальником слідчого відділу Дунаєвецького РВ УМВС України в Хмельницькій області. У зв`язку з цим він тривалий час перебував із суддею Володимиром Шкляруком у службових відносинах, в результаті чого між ними склались дружні стосунки.

Окрім того, Шкляруку як голові та слідчому судді Дунаєвецького районного суду доводилось неодноразово особисто спілкуватись з обвинуваченим та різних роду офіційних заходах, а також постійно співпрацювати у службовій діяльності в результаті чого між ними сформувались довірительські стосунки.

Також Алексєєв та суддя Шклярук є сусідами та перебувають у товариських відносинах. Також прокурор додав, що суддя Шклярук із тих же підстав раніше заяляв  самовідвід, однак ухвалою Кам`янець-Подільського районного суду у задоволенні заяви про відвід відмовлено. Тому існують підстави для відводу судді, передбачені п.4 ч.1 ст.75 КПК України, наголосив прокурор.

Спочатку суддя Новоушицького райсуду Олександр Яцина зауважив, що прокурор не навів доказів того, що суддя Шклярук демонструє особисту неупередженість.

“Однак, важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти в громадськість у демократичному суспільстві. На думку суду, за обставин викладених прокурором у заяві про відвід, його побоювання щодо небезсторонності судді можна вважати об`єктивно виправданими, навіть, незважаючи на те, що прямих доказів неупередженості судді прокурор не надав. Однак, на думку суду, у заяві наведено логічно послідовні доводи, які свідчать про те, що склад суду не забезпечив відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності, особливо зважаючи на заяву суді Шклярку про самовідвід в якій останній підтвердив наявність службових та дружніх стосунків між ним та обвинуваченим Алексєєвим”, – сказано в судовій ухвалі.

Нагадаємо, що 16 травня 2018 року підполковник поліції Олег Алексєєв був затриманий під час одержання 2,5 тис. дол хабара за вжиття заходів щодо закриття кримінального провадження. Хабар призначався за прийняття рішення про закриття кримінального провадження стосовно військовослужбовця та двох його товаришів по службі.

17 травня Алексєєву повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.