У Симчишина відзвітували про зниження тарифу на опалення і розповіли, чого чекати далі

Заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук повідомив, що у грудні місто виконало вказівку уряду і знизило тариф на теплову енергію на 12%.

Про це він написав у “Фейсбуці”.

Водночас посадовець розкритикував центральну владу у підходах до формування самого тарифу.

“Система “Витрати +” – саме за таким методом формується тариф на тепло. Що це означає? Тариф затверджується на основі фактично понесених витрат у попередніх періодах, до яких додається певний відсоток прибутку. У тут увага! Затверджено, що прибуток для постачання тепла населенню становить 0 відсотків. Відсутня, будь яка, інвестиційна складова (лише амортизація), яку можна використовувати для утримання мережі теплопостачання (ремонт, заміна мереж, утримання персоналу і т.д.). Складові тарифу. Складові тарифу на тепло Хмельницьктеплокомуненерго (ТКЕ) сьогодні виглядає так: газ – 87,1%, оплата праці – 5,5%, електроенергія – 3,5%, інші – 3,9%. Загальна вартість – 1480 грн./Гкал. Проте тариф затверджений на основі складових 2011 року (відтоді була лише оновлення наявних складових)”, – наголосив Гончарук.

За його словами, тариф який сьогодні діє затверджений на основі об’ємів 2011 року. Приміром, у 2011 році в тарифі (ТКЕ) закладено зарплату, виходячи з виробництва тепла 570 тис. Гкал, а у 2018-19 рр. вироблялось лише 400 тис. Гкал.

“По факту, це означає, що підприємство отримує на третину коштів менше ніж йому потрібно, і так по усім іншим складовим тарифу, що не є змінними”, – додав він.

Заступник мера також висловив думку, щопри суттєвих капіталовкладеннях (хоча б 10% в структурі тарифу) втрати можна зменшити до 5% (європейський показник).

“До прикладу, збільшення тарифу на тепло на 10% спрямованих в оновлення дасть змогу в наступні 20 років повністю замінити систему теплопостачання, що зменшить втрати на 11% (16-5). Тобто є 2 варіанти: а) через 20 років ми отримаємо тариф такий як сьогодні (без врахувань інфляції), з оновленими мережами і котлами, але потрібно буде протягом цього часу платити більше; б) ми не платимо більше на оновлення і через 20 років отримуємо ще більші втрати в мережах”, – наголосив посадовець.

Також на цю тему читайте публікацію НГП “Що не так із транспортуванням газу для населення

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 22

 1. Свободу это не спасет! Все будет Зе!

 2. Вальдемар, не умнічай на чужих розрахунках. Ти сам в них не дуже петраєш.
  Краще скажи містянам, що знову будуть платити в неопалювальний сезон вже не абонплата, а якось там назвуть, типу ,,транспортування,,.
  Ви ж не відстоюєте транспортні мережі громади. Будете втирати що то НКРЕ , а ви патріоти на депозитах заробляєте і машини типу, в кредит, купуєте.

 3. Шо там цей вусатий рогуль розповідає. Ви там меньше крадіть, нехай вам головні бухгалтери комунальних підприємств щомісячно не відраховують…

 4. Володимир Володимирович, все чітко розписав,дякуємо за розяснення!

  • О, Боже!
   Яке ти непритомне. Та в сучасному стилі розумні так не величаються.
   Володька зашмарканий він.

  • Напевно добре тобі платять виблядку Степко, чи ти настільки ебану..е? Ще третій варіант це сам Картавий, або Усатий рогуль, Вася дурачок під цим ім’ям пишуть!

   • Навіщо ж переходити на особистості? В.В.,все чітко пояснив,висловив свою думку в світлі останніх подій,надав на мою думку слушні рекомендації уряду.
    Та пояснив ситуацію для хмельничан.
    А ви анонім,незабаром своєю жовчю захлинетесь!

 5. Про що мова? При стабільній плюсовій температурі за 44 кв у січні 1200 грн за тепло. Яке зменшення? Навіщо взагалі зараз так палити , що всі вікна відкриті і в квартирах голими ходити? Щоб очільники могли нагрітися на спаленому газі !?

  • Підтримую

  • Заздрю вам! Дубово січень, площа 53м – 1777, в грудні 1406 (перерахунок 168). І це при меншій вартості газу та при плюсовій температурі. А тепер починають втирати про зношеність труб і звичайно ж додаткових витрат, що приведе до підвищення тарифу.

 6. О, Боже!
  Яке ти непритомне. Та в сучасному стилі розумні так не величаються.
  Володька зашмарканий він.

 7. Тоненькі ніженьки, тоненькі рученьки, тоненькі вусики ( ну це для солідності), гниленькі нутрощі та ще й заднєпривідний….Повний ушльопок.

 8. Володя Гончарук, пам’ятай, що ми тобі ще помстимося за те що ти творив і твориш. Ти знаєш своїх ворогів, ми скоро прийдемо до влади і тобі не жити

  • ,,Оставь наказание воли Господа,,!
   Воно, своїм цинізмом заслужило кари. Дай Боже жити і побачимо як то буде в житті.

  • Що ви там белькочете?Куди ви там прийдете?
   За що помститеся?
   Володимир хоч лад почав наводити з мафами по місту, а то порозводили курятники. Місто вже хоча б естетично змінюватися почало!

   • Естетика чи економіка в цього дрища в голові?
    Віджав під себе мафи і ринок, напялив на себе циліндр і фрак – панич дуньківський.

    • Гончарук професіонал своєї справи і знаходиться на своєму місці, хмельничанам дуже пощастило,що міський голова взяв в свою команду справжнього професіонала і патріота!

 9. 4 лютого прийнято рішення про підвищення тарифів у Хмельницькому на воду та стоки на 18%. Степан і Ко балбеси кончені.

 10. для тебе приморочене може в гривнях 0. а для пенсіонера з його пенсією ти спитав? недолуге твою м… створіння

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.