У 18 тролейбусах Хмельницького встановили пристрої для електронного квитка. Сам е-квиток запрацює з серпня (Оновлено)

У 18 хмельницьких тролейбусах встановили пристрої для автоматизованого обліку пасажирів та безготівкової оплати проїзду – валідатори, повідомляє “Суспільне.UA”.

Директор Хмельницького міського комунального підприємства “Електротранс” Віктор Паламарчук зазначив, що завершити монтаж валідаторів в усіх тролейбусах та запустити саму систему планують у серпні. Утім, вже з лютого хмельничанам, які належать до пільгової категорії населення, почнуть видавати електронні квитки.

Після запровадження у Хмельницькому електронного квитка, пасажири купуватимуть або пластикові картки для розрахунку через валідатор, або разові квитки у водія. При цьому разовий квиток не відмінятимуть для зручності пасажирів з інших міст чи у ситуації, коли на картці раптом закінчилися гроші чи її просто забули вдома.

“Цей електронний квиток буде уявляти з себе скажімо так пластикова картка, яка буде поповнюватися через мережу поповнювачів – айбокси, банківські термінали. Картка може поповнюватися від 50 гривень і відповідно людина заходить, прикладає цю картку вона буде безконтактна, прикладає цю картку до екрана цього пристрою одразу зчитується ця картка і знімаються відповідні кошти”, – наголосив  головний інженер “Електротрасу” Олексій Ковтун.

Для пасажирів пільгових категорій теж передбачена електронна картка. Її поповнюватимуть з міського бюджету. Оскільки система передбачає не тільки безготівковий розрахунок за проїзд, але й автоматизований облік пасажирів, то з травня планують порахувати, у скільки коштів обходиться місту перевезення пільговиків.

“Перший етап у нас включає саме запровадження для пасажирів пільгових категорій, тому по суті з лютого місяця управління праці та соціального захисту розпочнеться компанія щодо видачі електронних квитків і після завершення монтажу по всіх транспортних одиницях електротранспорту буде запускатися тестовий режим”, – наголосив пан Шепурев.

І додав: міська влада ще вирішуватиме, чи обмежуватиме кількість поїздок для пільговиків-хмельничан та як возитиме у міському транспорті пільговиків з інших міст та сіл. Також вирішуватиметься питання і щодо пільгових електронних квитків для студентів та учнів навчальних закладів.

Як писав НГП, у 2020 році у комунальному громадському транспорті Хмельницького планується 100% впровадження автоматизованої системи електронних платежів.

Нагадаємо, що виконавчий комітет Хмельницької міської ради 11 жовтня 2018 року ввів у дію рішення конкурсного комітету з визначення єдиного оператора на впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування.

Переможцем конкурсу було визначено ТОВ «Фінансова компанія «Герц»(Одеса). Із ним підписали угоду терміном на 5 років.

Реалізація проекту відбуватиметься у чотири етапи. У конкурсній пропозиції одеська фірма вказала, що за власний кошт поставить апаратно-програмні комплекси та інше обладнання з розміром комісійної винагороди 6,75% терміном на 10 років.

На цю тему також читайте статтю “Електронний квиток: новий виклик для хмельницької влади“.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. Ну вот 21й век потихоньку и в наше село заходит.

  2. Пора пенсіонерів з 20 століття оставити за межами транспорту. А то неможливо через цих троглодитів нормально проїхати.

  3. Валідатори це від слова валідол ?

  4. Пенсіонери побудували тролейбусні лінії, підприємства для виробництва транспорту. А всякі чмошники такі як Симчишин спати не можуть, щоб не дати цим людям вільно їздити по місту.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.