“Перехідна” адміністрація хоче відновити статус-кво Служби місцевих доріг

Тимчасово виконувач обов’язків голови Хмельницької облдержадміністрації Володимир Кальніченко вирішив реорганізувати державне підприємство “Служба місцевих автодоріг”, засновником якого є сама ж ОДА. Відповідне розпорядження посадовець видав 18 липня.

За задумом обласної влади, державне підприємство повинно перетвортися у державну організацію. Головою комісії з реорганізації визначено головного інженера Служби місцевих автодоріг Станіслава Вінського. Усі заходи мають завершитися до 29 листопада 2019 року.

“З моменту створення (4 грудня 2017 року – НГП) Служба місцевих автодоріг була неприбутковою організацією. За час попереднього керівництва ОДА підприємство перетворили у прибуткове. Кальніченко пробує його знову зробити неприбутковим. Однак нині є ряд проблем, що цьому перешкоджають. Нам дуже важливо, щоб Служба місцевих автодоріг не сплачувала ПДВ з державної субвенції, яка спрямовується на ремонт доріг. Це близько 1,7 млн грн. За ці гроші можна було б додатково відремонтувати півкілометра дороги у селі”, – розповів НГП один із посадовців, який залучений до цього процесу.

Однак через п’ять днів т.в.о. голови Кальніченко підписав нове розпорядження, яким зупинив запущений процес реорганізації. У документі зазначено, що департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації має сприяти роботі робочої групи з вивчення ситуації, що склалася на ДП “Служба місцевих автодоріг”. А після завершення внести пропозицію щодо прийняття головою обласної державної адміністрації управлінського рішення.

Робоча група, про яку в розпорядженні зазначив високопосадовець, працює з кінця червня цього року. До її складу ввійшли депутати обласної ради Михайло Бойко (ВО “Батьківщина”), Микола Моцний (Об’єднання “Самопоміч”), Олександр Слободян (Радикальна партія), Юрій Смаль (ВО “Свобода”), представники податкової та аудитслужб, а також керівники структурних підрозділів ОДА. Фактичним ініціатором цієї групи виявилася постійна комісії з питань децентралізації, регіонального розвитку та комунальної власності обласної ради, яка 13 червня заслухала “на килимі” директора Служби місцевих автодоріг Сергія Дуду. Після розмови з цим керівником депутати рекомендували Кальніченку створити групу з перевірки використання коштів обласного бюджету та здійснення поточної господарської діяльності ДП.

“Нещодавно ексголова ОДА Вадим Лозовий як депутат облради написав заяву з проханям включити його до складу цієї робочої групи. Ми обома руками, аби цю справу чесно і прозоро довести до кінця. Натомість сьогодні з боку купи людей відчуваємо супротив”, – додав співрозмовиник.

Паралельно з цим Хмельницький міськрайонний суд розглядає позов колишнього керівника Служби місцевих автодоріг Сергія Матуса до Хмельницької обласної державної адміністрації. Позивач просить визнати протиправним та скасувати розпорядження про звільнення з посади, поновити на посаді та стягнути заробітної плати за час вимушеного прогулу. Останнє засідання відбулося 24 липня, на якому суд заслухав свідчення деяких працівників ДП. Наступне засідання відбудеться 8 серпня.

Довідково. 4 грудня 2017 року розпорядження голови Хмельницької ОДА було створено ДП “Служба місцевих доріг”. Підприємство здійснює функції замовника і технічного нагляду (при потребі з економічним супроводом) з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

ДП обслуговує 5087 км доріг місцевого значення.

Більше на цю тему читайте публікацію “Дорожник для губернатора”.

Незалежний громадський портал.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.