(не)Прощальний бенефіс Лозового

19 травня 2018 року тодішній президент Петро Порошенко прибув до Хмельницької облдержадміністрації, де представив нового голову Вадима Лозового, якого вважають ставлеником нардепа-мільйонера Олександра Гереги. Перед урочистою частиною глава держави багато говорив про зовнішню політику, армію та економіку. Ще кілька разів дозволив собі назвати нового керівника області “Вадимом”. Зрештою, Порошенко зібрав усі думки до купи і видав: “Успіх Вадима  це успіх громади, області та України”.

Протягом року, який минув, відбулося чимало доленосних, а для когось — вирішальних подій. Непублічно пан Лозовий ніколи не приховував своєї справжньої присутності біля керма Хмельницької області. Втім, він перетворився на заручника амбіцій двох людей — Гереги і Порошенка. Перший із них хотів збільшити свій вплив на території Хмельниччини, які слабо представлені його соратниками. Простіше кажучи, під майбутні парламентські вибори повністю закрити мажоритарні округи (таких 5 із 7). Плюс не варто забувати про фактор землі, — тему, довкола якої команда Гереги активно працює та нарощує аграрні “м’язи”.

Другий — добивався гарантій від Гереги на високий результат під час чергових президентських виборів у березні 2019 року. Адже ще влітку 2018 року неофіційно звучала інформація про те, що рівень підтримки Порошенка на Хмельниччині становить 4-5%.

Натомість електорального дива, обіцяного відомим політиком, котрий, до речі, на виборах працював довіреною особою Порошенка, не сталося. Хмельницька область дала за Петра Олексійовича 16,63% і 26,83% (дані двох турів — авт.). Також в актив поразки поки діючого президента можна записати його мізерну перемогу у другому турі на виборчих дільницях області — близько 50 із 1537 дільниць.

Водночас нині голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий намагається якомога далі дистанціюватися від цього негативного політичного досвіду і, схоже, не просто мріє надалі залишитися на посаді, а зібрався всім це довести.

Звіт у філармонії

Опівдні 15 травня Вадим Лозовий з’явився на подвір’ї Хмельницької обласної філармонії. Тут, як анонсувала прес-служба ОДА, на 12 годину був запланований його звіт за рік роботи на займаній посаді. Він виглядав бадьоро, жваво спілкувався із людьми.

“Незалежному громадському порталу” вдалося задати кілька бліц-запитань перед публічним заходом.

— Назвіть коротко своєї плюси і мінуси на займаній посади.

— Це не проста робота. Складнощі були у тому, що бюрократ-працівник адміністрації досить захищений. Тобто навіть якщо я прийняв рішення, то досягти результату досить важко. Наприклад, це кадрові питання. Я жалкую, що не зміг поміняти більшу кількість людей.

— Мова йде про керівні посади в ОДА?

— У тому числі, й керівні.

— На виборах Україна обрала нового президента. Де Ви бачите себе після відставки?

— Поки бачу себе на цій посаді. Адже це не іграшка, а область. Це життя людей! І коли найдуть гідну заміну, напишу заяву, згідно з законом. Нехай президент розглядає. Нині ж не можна область залишати напризволяще. Це не правильно.

— Тобто коли Ви підете, область втратить керованість?

— Ми не можемо так просто взяти й кинути цю посаду. От і все.

— Зі сторони це виглядає, як тримання за посаду?

— Я з самого початку не тримався за цю посаду. Це була не моя ініціатива (стати головою ОДА — авт.). Я гідно виконував роботу і продовжую це робити.

— То Ви заяви на звільнення ще не писали?

— Заяву маємо написати, коли нам скажуть. Тоді, коли президент складатиме повноваження.

Зал філармонії, що вміщує кілька сотень людей, поступово наповнювався державними службовцями та співробітникам різних силових органів. Схоже, що для Лозового стала несподіваною поява тут народного депутата Олександра Гереги. Його супроводжував інший мажоритарник, член команди Гереги Андрій Шинькович.

Рік тому пан Шинькович очолив Хмельницьку територіальну організацію партії “Солідарність – Блок Петра Порошенка” і навіть погрожував “повичищати бєздєльників з Хмельницької області, які присвоюють собі чужі здобутки”.

Ми поцікавилися у Андрія Васильовича, чому він сьогодні не на пленарному засіданні у Верховній Раді, а приїхав на звіт голови Хмельницької ОДА.

— Дійсно, залишив парламент, що, до речі, буває рідкістю, і приїхав заслухати звіт голови ОДА. По-перше, планую висловити свою думку, бо зроблено дуже багато. По-друге, робота голови ОДА була сучасною, активною і результативною. Тут присутні представники з чотирьох моїх районів, яких треба підтримати. А сьогоднішній розгляд законопроектів у залі парламенту не потребує моєї участі, вони й так будуть провалені. Головне законопроект про українську мову пройшов, — зазначив політик.

НГП спробував уточнити у Шиньковича, де бачить команда Гереги себе при новообраному президенту Володимиру Зеленському. На що той відповів узагальнюючим реченням: “Ми державники і завжди працювали і будемо працювати на розвиток України”.

Сам звіт керманича Хмельниччини розтягнувся на 40 хвилин.

Він почав із проблемної Шепетівки, мешканців якої разом із мером рятував від замерзання восени-взимку 2018 року. Згадав про натягнені відносини з китайською компанією, яка будує дорогу від Голоскова до Вінницької області. Підрядник побудував 3,9 км нової дороги від Голоскова до Меджибожа, але її введення в експлуатацію залишається не можливим через те, що китайці не поклали останній шар асфальту. Тому міжнародний банк розглядає варіант розірвання контракту про фінансування цього проекту.

Щодо перспектив польотів з аеропорту Хмельницького, то Лозовий заявив, що у майбутньому цей аеропорт буде орієнтований на авіаційні вантажні перевезення і стане першим в Україні авіатранспортним логістичним вузлом.

Багато уваги пан Лозовий приділив реформам, які реалізовує центральна влада. Це —децентралізація, медична реформа, державне фінансування програм “Доступні ліки”, “Пакунок малюка” тощо.

— Одним із важливих завдань моєї команди є забезпечення реформ на території області так, щоб їх дію відчув кожен мешканець області, — пафосно говорив голова ОДА.

А далі переключився на мову цифр. Середня зарплата сімейного лікаря в області становить 14 тис. грн; майже 1 млн пацієнтів уклали декларації з медиками; закуплено 9283 пакунки малюка; на Хмельниччині створено 47 об’єднаних територіальних громад, що є найкращим показником в Україні.

Окремо зупинився на прикладах про створення нових робочих місць у промисловому секторі краю. Разом з тим, не став говорити про падіння загальних обсягів промислового виробництва у Хмельницькій області. За 2018 рік зменшення промвиробництва становило 4,8%. З початку 2019-го падіння промисловості стало більш показовим: у січні мінус 15,5%, за січень-лютий мінус 17,7%, січень-березень мінус 18% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Хвалебні оди

Другий частина заходу перетворився на суцільні “дякую”. Темп подяк задав голова Кам’янець-Подільської райдержадміністрації Василь Сукач. На його думку, очільник краю добре розуміє, що “високі посади з достойних роблять ще більш достойними, а з нікчемних ще більш нікчемними”.

— За рік роботи Вадим Лозовий і його команда не перевернула світ, а зробила його трішечки кращим для нашої Хмельницької області, — вважає підлеглий голови ОДА.

Позитивну хвилю підтримав міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук. Однак, розповідаючи про титанічну спільну працю, мер зробив несподіваний реверанс: “Я радий тому, що у нас була можливість працювати цілий рік…” І тут же поправив себе, заявивши, що у нього з Лозовим гарні політичні відносини.

Якось випав із канви “вдячності” голова Новоушицької ОТГ Олег Московчук. Замість того, щоб сказати кілька добрих слів на адресу Лозового, він почав розповідати присутнім про здобутки своєї громади. Доповідача довелося повертати до “правильної” теми коректним натяком. Після цього він різко припинив звіт і подякував Лозовому за співпрацю.

Також з несподіваного розпочав виступ соратник Гереги Андрій Шинькович. Спочатку він холодним душем бризнув у бік Лозового, зазначивши, що “результати спільні, і у кожній цифрі звіту кожен з присутніх побачив себе, свою працю, працю колективу”. А потім зауважив, що Лозовому вдалося консолідувати різні політичні групи впливу області задля досягнення позитивних результатів.

— Нехай Хмельниччина надалі рухається таким же самим темпом, нехай запроваджені правильні тенденції ідуть вперед. Може ж бути голова адміністрації, який не ставить людей на відповідальні посади, а залишає (старих — авт.) керівників, котрі починають працювати за новими правилами. У цьому насправді й уся мудрість керівника (голови ОДА — авт.) — не прийти і “косити”, а достойно і тільки вперед іти. А те, що у вас, Вадиме Миколайовичу, була і є така можливість багато десятиліть працювати на розвиток Хмельниччини, ніхто не сумнівається у цьому залі, — дав напутні слова Шинькович.

Віталій Тараненко.

Фото автора.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 5

  1. Тараненко припини чистити коментарі! Ти вже на баблогерегівців працюєш????

  2. Особливо цікавий пасаж з приводу “Лозовому вдалося консолідувати різні політичні групи впливу області задля досягнення позитивних результатів”…)))))))

    Кого йому вдалося об’єднати? Назвіть хоч кілька прізвищ!

  3. Лозовой боец. Молодец. Не обращай внимание на вечно плюющих ядом от зависти. У них такой жалкий удел.

  4. Найдостойніший голова ОДА за останні роки!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.