Служба місцевих доріг “натравила” на себе податківців

Хмельницький міськрайонний суд зобов’язав слідчих Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою ДП «Служба місцевих доріг».

Про це сказано в ухвалі суду від 24 квітня.

За матеріалами справи 12 квітня дорожники звернулися до суду зі скаргою на податківців, котрі відмовили їм у відкритті кримінального провадження за ст.212 КК України (“Ухилення від сплати податків і зборів”). «Служба місцевих доріг» вказувала про можливе вчинення злочину, яке полягає у несплаті службовими особами податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах.

Разом з тим, у суді слідчі ГУ ДФС заперечили проти задоволення скарги дорожників, оскільки ДП «Служба місцевих доріг» є неприбутковою організацією, та відповідно не є платником ПДВ, а тому сама суть кримінального правопорушення, про яке йдеться в заяві суперечить діяльності підприємства.

На думку слідчого судді, обставини щодо ухилення від сплати податків можуть містити ознаки кримінального правопорушення, проте перевірка та оцінка цим обставинам надається лише після внесення відповідних відомостей до ЄРДР. Таким чином, слідчий безпідставно відмовив у внесенні зазначених заявником відомостей до ЄРДР.

Як писав НГП, голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий 6 березня звільнив Сергія Матуса з посади директора державного підприємства “Служба місцевих автодоріг” за невиконання умов контракту до закінчення терміну його дії.

22 березня директором ДП призначено Сергія Дуду, який раніше працював даішником.

Крім цього, колишній директор Сергій Матус подав судовий позов на Хмельницьку облдержадміністрацію. Предметом позову є визнання протиправними та скасування розпорядження голови ОДА про звільнення з посади Матуса та поновлення його на посаді і стягнення заробітної плати.

Довідково. 4 грудня 2017 року розпорядження голови Хмельницької ОДА було створено ДП “Служба місцевих доріг”. Підприємство здійснює функції замовника і технічного нагляду (при потребі з економічним супроводом) з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Наразі ДП обслуговує 5087 км доріг місцевого значення.

Більше на цю тему читайте публікацію “Дорожник для губернатора“.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. Незрозуміло, то хто ж перший вигукнув: “Тримайте злодія!”? … А я думаю, що усі упомянуті тут злодії.

  2. Мене як водія цікавить результат роботи – відремонтовані дороги!!!! Де вони в цьому році????? Чому ніхто нічого не робить???? Сосідні області Вінницька, Тернопільська і Рівненська вже повним ходом працюють.

  3. Дороги в жахливому стані, а вони чубляться за корито.

  4. 22 березня директором ДП призначено Сергія Дуду, який раніше працював даішником. Бувших даішників не буває!!!!!! Це факт. Напевно ділить дорожні кошти.

  5. ЗЕ прийде – порядок наведе! Ждіте. Коли рак свисне.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.