Зруйнований турнікет і пункт пропуску в Будинку Рад: депутата-свободівця Бурлика звільнили від кримінальної відповідальності

Хмельницький міськрайонний суд звільнив від кримінальної відповідальності депутата Хмельницької обласної ради від політичної  партії  Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Віктора Бурлика, обвинуваченого за  ч. 1 ст. 296 КК України (хуліганство).

Таке рішення 21 березня ухвалив суддя Ростислав Лунь.

У коментарі “Незалежному громадському порталу” Віктор Бурлик повідомив, що адвокат Романішин на підготовчому засіданні подав клопотання про закриття кримінальної справи, в зв’язку із змінною обстановки (ст 48 ККУ).

“Клопотання було задоволено”, – зазначив обранець.

У законодавстві “зміна обстановки”, внаслідок якої вчинене особою діяння втратило суспільну небезпечність, означає передусім істотну зміну соціально-економічних. політичних або духовних засад життєдіяльності суспільства, яка відбувається незалежно від волі винної особи, внаслідок чого втрачається суспільна небезпечність не лише конкретного злочину, а й подібних йому діянь.

Нагадаємо, що 15 березня 2017 року депутат Віктор Бурлик пошкодив контрольно-пропускний пункт у приміщенні Хмельницької облради. Зокрема, він наніс молотом 28  ударів по металевому турнікету, повністю його зруйнувавши. Далі ввійшов до приміщення контрольно – пропускного пункту, молотом наніс ще два удари по пульту управління турнікетом.

Потім депутат облради з приміщення  контрольно – пропускного пункту  витягнув робочий стіл військовослужбовців та викинув його в приміщення холу, після цього молотом наніс два удари по скляній  частині конструкції контрольно – пропускного пункту та 15 ударів молотом по каркасу споруди, спричинивши тим самим  матеріальну шкоду на суму 21323 грн. 45 коп.

Фото Віталія Тараненка

За наслідками цієї події тодішній т.в.о першого заступника голови ОДА Олег Гуменний написав заяву до поліції.

23 березня сесія Хмельницької облради підтримала узгоджене зверення до начальника обласної поліції, звернувши увагу на перевірку обгрунтованості внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ч.2 ст. 296 ККУ) за фактом вчинення хуліганських дій групою осіб, серед яких був депутат-“свободівець” Віктор Бурлик.

Вперше справа депутата Бурлика надійшла на розгляд до Хмельницького міськрайонного суду у червні 2017 року. З того часу судам першої та апеляційної інстанцій не вдалося призначити розгляд справи по суті. Під час судових засідань політик не визнавав себе винним.

Після останнього повернення прокуратурі обвинувального акту щодо Бурлика потерпілою стороною перестала бути Хмельницька облдержадміністрація.

Більше на цю тему читайте публікації “Будка” губернатора: хроніка одного погрому”, “Ще раз про турнікет, або Диявол криється в деталях”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 19

 1. Я тепер теж буду ходити з молотком і крушити все, що мені не подрбається. Відповідальності ніякої. Суд ще раз підтвердив те, що судова реформа вкрай потрібна. А якщо суддя злякався Бурлика, то не місце йому в суді.

 2. Оце так Лунь і дійсно лунь.

 3. Я так понимаю что свободовцам можно всё……

  • На юльку також закривали. Зміниться влада і відкриють. За такі дрібниці зачеплять що умовним не відбудеться!!!

 4. Це ж яка така політична сила зробила бурлика депутатом обласної ради? Він же у житті, крім нищити, влаштовувати мордобої в театрі і бігати по мітингах, ніц не вміє.

 5. Отправьте Бурлика с кувалдой в АТО или ОСС пусть мочит сепаратистов ударами по каске.

 6. Відправити цього баклана дороги робити. На ціпок посадити і нехай виправлені роботи з нього людину роблять.

 7. Неможна, щоб такі хуліганські дії були безкарними. Терміново подати апеляцію на це рішення. Цей Бурлик ще може багато шкоди наробити, бо неадекватний.

 8. Адвокат Романішин молодець. Справу довів до кінця успішно, а то тягнув її, як кота за хвіст, якиїсь Гаврилко, але пуп від натуги розвязався.

 9. Як таке може бути?! ОДА, негайно подавайте апеляцію!

 10. Все набагато простіше – обопільна згода двох сторін, а саме: влада не має претензій до Бурлика, а гопота не перешкоджає проведенню мирної агітації чинного президента.

 11. Бурлик красавчик

 12. Цьому примату зi свободи необхiдно було реально вiдповicти. А ix дику партiю заборонити. Неадеквати.

 13. Бурлик прийде – порядок наведе

 14. Подивимось чи прокуратура подасть апеляцію на це рішення суду. Але де ж вони проти свого «побратима» щось писатимуть.

 15. Ось таким злодіям можна усе. Майдан просто додав ще злодіів

 16. Якщо так подобається махати молотом- то його не у в’язницю потрібно- а в кар’єр, чи шахту. Там він намахається в своє задоволення.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.