Хмельничанин хотів стягнути 500 млн. грн з обласної прокуратури – рішення апеляції

Хмельницький апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу хмельничанина Михайла Хабаля, який просив визнати незаконними дії та бездіяльність працівників прокуратури області і стягнути за це 500 млн. грн моральної шкоди.

Про це сказано у постанові суду від 11 грудня.

На його думку, розмір моральної шкоди випливає з тривалості розслідування справ, необхідності доказування, бездіяльності органів, які здійснюють досудове слідство, що призвело до важких душевних переживань, порушення нормальних життєвих зв’язків. Також, додає Хабаль, отримав фізичний біль та страждання від спілкуванням в численних судових справах із прокурорами, слідчими суддями, слідчими, які не виконували норми КПК України, душевних страждань, завданих їх протиправною поведінкою, у зв’язку із втратами капіталу та заощаджень, у приниженні честі та гідності, а також репутації.

Крім цього, на думку позивача, йому було завдано майнової шкоди, яка полягає у витрачанні коштів на проїзд по кожній судовій справі на суму 92 грн. 50 коп., витраті матеріалів для звернення до суду, в середньому 11 арк. на одну справу, підготовка до кожної справи зайняла 34 год. Таким чином, загальна шкода оцінюється на суму 30 тис. грн.

Хмельницький міськрайонний суд 3 жовтня частково задовольнив позов Хабаля і присудив стягнути 5 тис. грн (0,001% від ціни позову) на його користь за рахунок бюджетної програми «Відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду…». Під час розгляду справи у першій інстанції був наведений висновок київського експерта-психолога від 5 квітня 2018 року, в якому сказано, що бездіяльність та незаконні дії працівників прокуратури Хмельницької області є психотравмувальними факторами для Михайла Хабаля.

За висновками суду першої інстанції незаконність дій старшого слідчого прокуратури Хмельницького встановлена у таких справах: №686/11257/13-к, 686/10345/13-к, 686/10344/13-к, 686/10343/13-к, які стосувалися неповідомлення у строк визначений законом Хабаля для участі у проведенні допиту в якості потерпілого у кримінальному провадження №420122400110000043 та у справі №686/10343/13 -к у кримінальному провадженні 420122400100000127 в якості свідка.

Разом з тим, апеляційна інстанція вважає, що той факт, що прийняті слідчим, прокурором в порядку КПК України процесуальні документи згодом були скасовані судом, не свідчить про заподіяння шкоди позивачу, на підставі скарг якого були скасовані ці документи (постанови). При цьому постанови слідчого, прокурора і були скасовані судом з підстав їх невідповідності процесуальним нормам КПК України, однак жодних доказів, які б вказували, що внаслідок прийняття цих постанов було заподіяно шкоди правам та інтересам позивача, справа не містить.

“Визнання судом незаконними дій слідчих, які з порушенням строків, визначених законом, повідомили Хабаля про дати проведення слідчих дій, та зобов’язали слідчих вчиняти ці дії в спосіб і термін, визначений Законом, не може давати підстави, які вказували на заподіяння позивачу моральної шкоди… Суд першої інстанції, визначаючи розмір моральної шкоди, не зазначив, які саме систематичні дії чи бездіяльність правоохоронних органів завдали систематичні порушення прав позивача”, – наголосив апеляційний суд.

Таким чином, апеляційна інстанція скасувала рішення Хмельницького міськрайонного суду щодо задоволення моральної шкоди Хабалю на суму 5 тис. грн.

Постанова Хмельницького апеляційного суду набирає законної сили з моменту прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 30 днів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

  1. Миша отсидел еще в СССР,когда был ветеринаром ) теперь его время,и мутная водичка) Слава Украине!

  2. тут з судом погодитися не можна. Мисько реально хворий на голову і гроші на лікування йому треба було дати.

  3. Помилився місцем розташування коментаря. Мав розмістити його перед нижнім. Адже лікувати хвору людину треба

    • Отправить морду еврейскую Хайболья на дурдом и не выпускать даже на выходные .

  4. Хабаль – красунчик! Так і потрібно відповідати на фальсифікації прокуратури

  5. Молодець цей Мишко, але в кишені треба мати довідку, що з головою все в порядку, бо можуть примусово здійснити обстеження та вручити жовтий квиток. Давай далі в касацію авось щось вийде.

  6. дурні в своїй дискримінації Хабаля не зупиняються вже навіть перед винесенням завідома неправосудного рішення, що фактично є вчиненням кримінального правопорушення суддями апеляції…якщо б хтось зайшов в державний реєст рішень і прочитав суть спору, то правильне застосування статті 1174 ЦК України привело б до знищення корупції як такої в корені…а так маємо штетловську маячню

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.