Майже всі записи камер зовнішнього спостереження, що стосуються подій 19 лютого 2014 року під будівлею управління СБУ у Хмельницькій області, знищені.
Про це свідчать дані ухвали Подільського районного суду Києва від 18 грудня.
У судовому документі наводяться пояснення колишнього першого заступника начальника УСБУ (ймовірно, це Олег Саліхов – НГП), який під час допиту зазначив, що надав органу досудового гозслідування диск із записом подій 19.02.2014 р. з камери зовнішнього спостереження, розташованої на стовпі з правого крила УСБУ у Хмельницькій області.
“Водночас записи з інших камер зовнішнього спостереження, окрім зазначеного запису, відсутні, що підтверджує факт знищення вагомих доказів у цьому провадженні”, – сказано в судовій ухвалі.
Крім цього, відеокамера, яка була на прибудові до центрального входу силової будівлі, знищена мітингувальниками під час спроби захоплення цього об’єкту.
Також у матеріалах справи наводяться свідчення одного зі співробітників СБУ щодо подальшої долі сервера, на який накопичувалася вся відеоінформація. Спочатку свідок стверджував, що сервер був розташований в черговій частині управління, який охороняв хмельницький міський відділ міліції. Пізніше допитаний працівник СБУ додав, що спілкувався із оперативним черговим управління, від якого дізнався, що насправді вказаний сервер після залишення його у черговій частині, був знищений вогнем.
Наразі справу розстрілів під хмельницьким СБУ веде управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України. 21 червня 2018 року правоохоронці повідомили про підозру співробітнику “Альфі”, причетному до вбивства мітингувальниці.
14 грудня 2018 року підозру отримав колишній начальник управління СБУ у Хмельницькій області Віктор Крайтор. Його підозрюють у перевищенні службових повноважень та повноважень, що супроводжувалося застосуванням зброї (ч. 2 ст. 365 КК України в редакції Закону від 07.04.2011 р.); вбивства, через необережність ( ч. 1 ст. 119 КК України), необережного тяжкого тілесного ушкодження (ст. 128 КК України).
18 грудня Подільський районний суд Києва застосував до Крайтора запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання терміном на два місяці. Також на нього суд поклав обов’язки: не відлучатися із місця свого мешкання без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора та суд, про зміну місця проживання.
Згідно зі статтями обвинувачення, Крайтору загрожує позбавлення волі на строк до 10 років.
Нагадаємо, що 19 лютого 2014 року кілька сотень мітингувальників з центрального Майдану вирушили під стіни Управління СБУ області. Внаслідок спроб проникути окремих активістів усередину адмінбудівлі співробітники СБУ застосували вогнепальну зброю. У результаті смертельне поранення одержала 72-річна Людмила Шеремет, яка згодом померла в лікарні.
Фактично ця подія спричинила подальшу ескалацію конфлікту. Група невідомих закидала будівлю “коктейлями Молотова”, що спричинило вигорання поверхів.
Ближче до вечора того дня від кулі загинув 21-річний Дмитро Пагор.
Згодом Президент удостоїв Шеремет і Пагора звання Героя України (посмертно).