Цього року основними торгівельними партнерами Хмельниччини стали Польща, Росія та ОАЄ.

На початок грудня цього року підприємства Хмельниччини відвантажили на експорт 987 тонн різного краму, що на третину більше, ніж у цей же період минулого року. Про це свідчать статистичні дані, надані Хмельницькою митницею ДФС.

Грошова вартість експортованих товарів склала 8 мільярдів 964 мільйона гривень, що на 26 відсотків більше, ніж минулого року.

Основним торгівельним міжнародним партнером області залишається Польща. Вартість відвантаженого до цієї країни наразі сягнула 1 мільярда 785 мільйонів гривень, або п’яту частину у загальній структурі експорту. Полякам виявилися до вподоби подільський мед, морожені ягоди, меблі, сантехнічні вироби, тонколистовий прокат, полімерна пакувальна плівка тощо. При цьому обсяг експорту у польському напрямі зріс на 18 відсотків.

Друге місце у списку найбільших торгівельних партнерів краю щодо експорту посіла Росія, якій продали товару на 1 мільярд 260 мільйонів гривень (14 відсотків у структурі експорту). Основними експортованими товарами були трансформатори, полевошпатна сировина, килими, сталеві котли та частини до них, цукор, пакети з поліетилентерефталату та інше.

На третє місце списку вийшли Об’єднані Арабські Емірати, вартість експортованих товарів до яких цьогоріч збільшилася на 276 відсотків і сягнула 704 мільйонів гривень. Арабам припали до смаку подільські яйця та м’ясо птиці, соєві боби та інші бобові культури, борошно тощо.

Крім того, основними споживачами нашого експорту стали Молдова (6% у загальній структурі експорту), Великобританія (5%), Румунія (4%), Узбекистан (4%), Азрбайджан, Німеччина, Білорусь та Естонія (по 3%) та інші.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.