Принципи «Основи»: Повага до прав і свобод

Як уже повідомлялося, на Хмельниччині утворено осередок порівняно нової політичної сили – політичної партії «Основа». Головою осередку став 48-літній підприємець Андрій Починок. Його представив безпосередньо лідер партії Сергій Тарута, за координації якого розроблено кілька програм економічного розвитку і суспільного компромісу. Зокрема, програма компромісів під слоганом «Повагу – кожному» передбачає й повагу до прав і свобод. Кожен громадянин повинен бути впевнений, що держава гарантує йому особисту свободу і захистить його від неправомірних дій правопорушників, екстремістів і радикалів. Держава повинна забезпечувати право громадян на свободу думки і слова, на вільне використання рідної мови національних меншин, на свободу отримання інформації без цензури.

На фото: лідер політичної партії «Основа» Сергій Тарута і керівник регіонального осередку партії Андрій Починок

Ключові програмні положення партії «Основа» в сфері прав і свобод громадян визначені з’їздом партії, що відбувся в Києві у вересні 2018 року: а) в Україні має бути одна державна мова – українська, і дві офіційних (англійська та російська); б) представникам центральної влади необхідно заборонити втручатися в релігійні справи і справи органів місцевого самоврядування в питаннях історичної пам’яті; в) необхідно ввести кримінальну відповідальність для політиків, чиновників і ЗМІ за розпалювання ворожнечі між регіонами України, заборонити сепаратистські організації.

1 + 2: ДЕРЖАВНА МОВА – УКРАЇНСЬКА, І ДВІ ОФІЦІЙНИХ

Україні потрібно зняти мовне питання з політичного порядку денного. Поки не досягнемо миру, процвітання та економічного благополуччя в країні, мовна проблема взагалі не повинна виноситися на порядок денний.

– Сьогодні українців турбують питання війни, економіки і еміграції,. Політики ж згадують про мовне питання, коли не можуть відповісти народові, як зупинити війну, як забезпечити зростання економіки і зупинити міграцію. Я б штрафував або посадив до в’язниці того, хто піднімає мовну проблему в Україні, – заявив лідер партії «Основа» Сергій Тарута в ефірі телеканалу ZIK.

Поняття «державна мова» подається в коментарях до Конституції: «Державною мовою прийнято називати визнану Конституцією або законом основну мову держави, обов’язкову для використання в законодавстві, офіційному діловодстві, судочинстві, навчанні і т.д.». Ще одне визначення державної мови прописано в законі про державну службу: «Державна мова – українська мова, якій Конституція України надає статус мови офіційного спілкування посадових осіб державних органів і органів місцевого самоврядування при виконанні посадових обов’язків, а також мова діловодства і документації цих органів і посадових осіб».

– Схематично позиція партії зводиться до того, що держава в особі її офіційних представників повинна говорити з суспільством державною, українською мовою. І знання державної мови – це прямий обов’язок кожного громадянина України, – підсумовує Андрій Починок.

Як зауважує лідер партії «Основа» Сергій Тарута, фактично російська та англійська мови – це основні робочі мови майбутніх іноземних інвестицій в Україну. «Носії саме цих мов прийдуть в Україну з інвестиціями після того, як в країні зміниться влада. Тому якщо інвестор скаже англійською, що він хоче інвестувати в Україну багато мільярдів доларів, то країна не повинна відмовити йому з тієї причини, що він звернувся не українською мовою, – пояснює він. – Або якщо наші колишні співвітчизники з Середньої Азії скажуть те ж саме російською мовою, ми теж не повинні їм відмовляти».

Партія «Основа» з метою припинення мовних спекуляцій протягом року перед виборами виступає за законодавчу заборону розпалювання ворожнечі на мовному ґрунті. Ще в квітні 2018 року народний депутат України, лідер партії Сергій Тарута зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 8224. Ним пропонується внести зміни до статті 161 Кримінального кодексу України та передбачити відповідальність за розпалювання ворожнечі на мовному ґрунті. Ця стаття передбачає штрафи від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років.

СВОБОДА СЛОВА – СВОБОДА ДУХУ

Повага прав і свобод кожного громадянина, згідно з програмою партії «Повага – кожному», передбачає відновлення прямої дії конституційної норми про захист прав релігійних громад.

– Свобода слова – одна з базових цінностей суспільства. Партія «Основа» всіляко відстоює і захищає свободу слова в Україні. Одним з найважливіших вимог партії в рамках програми «Принципи поваги» є мораторій на втручання правоохоронних органів в законну діяльність засобів масової інформації, – наголошує голова обласної організації політичної партії «Основа» Андрій Починок.

Важливість боротьби за свободу слова в Україні обумовлена тим, що в рейтингу свободи ЗМІ від міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» Україна посідає тільки 101-е місце серед 180 країн світу. А за оцінками дослідницької організації Freedom House, за останні сім років за рівнем свободи в Інтернеті Україна перетворилася вже з абсолютно вільної країни в частково вільну, погіршивши свої показники за цей період практично вдвічі.

– Тиск на ЗМІ з боку української держави – дуже небезпечний прецедент. Це може призвести до того, що наша держава перетвориться на тоталітарну машину, як це сталося в Росії, – заявив Сергій Тарута в ефірі одного з вітчизняних телеканалів. – Спроби коаліції заборонити роботу неугодних їй телеканалів – це шлях до диктатури. Санкції до ЗМІ – без обгрунтування, без доказів, без суду – остаточно дискредитують Україну в очах наших міжнародних партнерів. Я категорично проти таких санкцій. Сподіваюся, що РНБО не стане приймати дурних рішень.

Йдеться про прийняття 4 жовтня Верховною Радою постанови про рекомендації Раді нацбезпеки і оборони застосувати санкції до деяких українських телеканалів.

Сумні оцінки експерти пояснюють численними фактами втручання в редакційну політику ЗМІ, низьким рівнем безпеки журналістів, постійним прагненням українських силових структур контролювати і забороняти свободу слова в ЗМІ і з позасудовим блокуванням інтернет-ресурсів в Україні.

Політична реклама

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.