Для Хмельницької АЕС прикупили обладнання на 3,32 млн євро

ДП «НАЕК «Енергоатом» 10 грудня за результатами тендеру замовило UAB «Svertas Group» (Литва) обладнання для Хмельницької АЕС на 3,32 млн євро, або 134,06 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть “Наші гроші”.

У квітні 2020 року поставлять установку дезактивації металу та устаткування комплексу з переробки радіоактивних відходів. Виробником вказаний переможець. Гарантійний строк складає два роки або 5 тис годин безперервної роботи основних компонентів та систем.

Ціна угоди на 0,1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 134,22 млн грн.

Конкурентами з обладнанням власного виробництва були ТОВ «Промислово-фінансова компанія «Технополюс» Едуарда Шпаковського і Консорціум «Спеценергетікос», причому імпортна складова їхніх пропозицій становила відповідно 60% і 75%.

Литовська «Svertas Group» належить директору Олексію Ветлугіну, Максиму Коротаєву, Ігорю Преснякову та Денису Лук’янову. Контактною особою у «Прозорро» є Наталія Синявська. Компанія має 58 співробітників та оборот 2,00-3,00 млн євро у 2017 році. Вона підтвердила досвід успішно виконаним договором від 2013 року із ДП «Ігналінська АЕС» (Литва) про поставку комплексу для демонтажу обладнання блока G1 за 3,05 млн євро.

Переможець удруге отримав підряд в Україні. У вересні «Енергоатом» за 2,99 млн євро замовив йому установку вилучення відходів з відсіків сховища твердих радіоактивних відходів комплексу з переробки радіоактивних відходів для ХАЕС виробництва ТОВ «Атомспецсервіс» (Росія) Олександра Міщенка і Володимира Гермашова, партнерами котрого є держконцерн «Росатом» і ЗАТ «Діаконт», яке цьогоріч було виведене з-під санкцій РНБОУ.

Засновниками столичного Консорціуму «Спеценергетікос» є UAB «Specialus Montažas-Ntp» («SM-Ntp», Литва) Андрія Сладкопєвцева і Маріюша Коженєвського та київське ТОВ «Спеценергетікосмонтаж» Богдана Чекеренди і тієї ж «SM-Ntp».

Раніше частку Чекеренди у «Спеценергетікосмонтажі» мав Дмитро Максименко з Бучі.

Сладкопєвцев із низкою росіян володіє патентом на «Спосіб перевантаження палива атомної станції для допалювання і прилад для його здійснення».

Торік «SM-Ntp» разом із французькою «SERGI-France» презентувала на майданчику РАЕС систему попередження пожеж на трансформаторах, при цьому литовську фірму в Україні представляв Степан Куцин.

Нині суперник на підтвердження досвіду приніс угоду з Рівненською АЕС, якій торік продав установку дезактивації металу комплексу переробки радіоактивних відходів за 38,37 млн грн., а на тендер РАЕС приносив угоди «SM-Ntp» із Ігналінською АЕС.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.