На Хмельницькій АЕС відключили енергоблок №2. Реакторна установка працює на 19% від потужності

Сьогодні, 13 грудня о 6 год. 33 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі через пошкодження трансформатора збудження фази В.

Як повідомляє інформаційний центр ВП ХАЕС,  на 9:00 год реакторна установка працює на 19% від номінальної потужності.

За минулу добу енергоблоком № 2 ХАЕС вироблено 24,32 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 291,31 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває вісімнадцята  доба ремонтних робіт.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Люди, ви усе волаєте: війна, Путін, Порошенко, Слава Україні… Але ви що не знаєте / незвертаєте увагу на те, що є ще одна небезпека, на мій погляд страшніша за інших, хоча, звичайно пов’зана з іншими тут мною вказаними? А саме: Україна є єдиною країною у світі, яка експлуатує реактори АЕС з простроченим терміном гарантованої безпеки. Таких реакторів на Україні 13 з 15, які експлуатуються. Не секрет, що частка АЕС у виробництві електроенергії на Україні на даний час доходить до 70 %. Це через те, що після т.н. «майдану» катастрофічно зменшилося постачання вугілля з Донбасу, та те, що саме там у т.н. «зоні ризику» розташовані значні потужності ТЕС. Але, займаючись «розподілом» створених усім народом об’єктів державної власності, портфелів та грошових потоків, наша влада «чомусь» не звертає уваги на це, а навпаки, ще і відволікає нашу увагу від цього.
  Конкретно:
  1. Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років) змонтованих на наших АЕС реакторів радянського виробництва закінчується, а єдиний пострадянський реактор був закінчений монтажем на початку 2000-их років на Хмельницькій АЕС в основному теж з агрегатів ще радянського виробництва (введений в експлуатацію в першій половині 90-их на Запоріжській АЕС агрегат можна взагалі вважати радянським). Таким чином з 15-ти перманетнодіючих на даний час на Україні реакторів АЕС у 13-ти закінчився т.н. «гарантований термін безпечної експлуатації» і Україна є у світі єдиною країною, яка експлуатує «прострочені» атомні реактори (ядерні/термоядерні реактори є поки що мрією людства). Продовжити «проектний термін експлуатації» реакторів «українських» АЕС може тільки автор проекту, який, як відомо, знаходиться в РФ.
  2. Нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторів на АЕС розірваний, конкретних дій з іншими партнерами не має).
  3. Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) потужностей з виробництва паливних елементів для АЕС.
  Отже через деякий час ми будемо, або суттєво ризикувати, експлуатуючи старі потужності АЕС, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
  Крім вказаного, на мій погляд, дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізовувати та / або «захоронювати»?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.