Хмельниччина демонструє великий потенціал у сфері відновлювальної енергетики

Наразі Хмельниччина вже досягла певних результатів у сфері відновлюваної енергетики. Так, у I півріччі з відновлювальних джерел енергії було вироблено 40,8 млн кВт-год електроенергії, з яких 8,1 млн кВт-год – малими гідроелектростанціями; 17 млн кВт-год – сонячними електростанціями; 15,7 млн кВт-год – біогазовими установками.

В області діє 29 малих ГЕС та 12 СЕС загальною потужністю 35 МВт: за січень-вересень введено в експлуатацію 5 СЕС загальною потужністю 12 МВт(сума інвестицій близько 12 млн дол).

Всього до кінця 2018 року планується введення в експлуатацію 12 СЕС загальною потужністю понад 50 МВт. Сума інвестицій складе до 50 млн дол. Зокрема, це СЕС потужністю 2,8 МВт у Віньковецькому районі, СЕС потужністю 10 МВт у Городоцькому районі, ІІ черги СЕС потужністю 10 МВт у Дунаєвецькому районі, двох СЕС загальною потужністю 20МВт у Кам’янець-Подільському районі, двох СЕС загальною потужністю 6,5 МВт у Летичівському районі, двох СЕС загальною потужністю 4,5 МВт у Новоушицькому районі, СЕС потужністю 9 МВт у Старосинявському районі, двох СЕС загальною потужністю 15 МВт у Чемеровецькому районі.

З обласного та місцевих бюджетів на енергоефеективність на 2018 рік заплановано 94 млн. грн.

Сьогодні в області активно проводиться термомодернізація: замінюються котли на більш сучасні та економні, утеплюються будівлі, йде реконструкція мереж вуличного освітлення із заміною ламп на економні світлодіодні, утеплюються підлоги, впроваджується енергомоніторинг.

На Хмельниччині скоротилося споживання газу у порівнянні з січнем-серпнем 2017 року на 24,7 млн м куб. або 9,1% (у 2017р. на 5,4%). Зараз у області працює 154 котельні на альтернативних видах палива, що становить 18% від загальної кількості всіх котелень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.