На Хмельниччині створено всі умови для розвитку відновлюваної енергетики

На Хмельниччині підписано Меморандум про створення енергетичного кластера для збереження природи та розвитку відновлюваної енергетики.

За словами радника голови облдержадміністрації Олександра Нагурного, обласна влада вважає розвиток альтернативної енергетики одним з головних пріоритетів; до того ж у цьому році в Україні запрацював Фонд енергоефективності та зараз формується його управлінська структура, спрямовано 100 млн грн для початку його роботи — Хмельницька область не повинна відставати від цієї ходи.

На сьогоднішній день вона вже досягла певних результатів у сфері відновлюваної енергетики.

На теренах краю працює 29 гідроелектростанцій та 7 сонячних, якими торік вироблено 34 млн.кВт електроенергії. Крім того, у Теофіпольському районі ввели в експлуатацію біогазову установку, яка є другою за величиною в Україні, а зведена в експлуатацію друга черга біогазової установки потужністю 10 Мвт буде найбільша в Європі.

Активно включається до питання впровадження енергоефективності і промисловість області. Так, ПАТ “Подільський цемент” змінило технологію виробництва продукції з газу на вугільний пил. Також цілий спектр промислових підприємств випускають солом’яні пелети, пелети з відходів деревини.

У Хмельницькому та Кам’янець-Подільському впровадили енергоменеджмент, що дає можливість бачити споживання енергоресурсів в розрізі кожної будівлі. Планують поширити цей досвід в розрізі кожного району.

А у Чемеровецькому районі запустили нову фотогальванічну станцію (ФЕС) «Кутківці» піковою потужністю 5,09 МВт, зменшуючи майже на 5381 тонн на рік викиди СО2 в атмосферу. Все електротехнічне обладнання даної фотогальванічної електростанції, окрім PV-панелей  — вироблено в Україні.

Проект сонячної електростанції «Кутківці» був реалізований завдяки створеному обласною та місцевою владою сприятливому інвестиційному мікроклімату та ефективній співпраці інвестора ТОВ «Solar Systems», фінансового консультанта ТОВ «Ніар» та фінансового партнера АБ «Укргазбанк». Проектування та будівництво станції виконав ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг», що входить до складу групи компаній KNESS, провідного українського ЕРС-партнера в галузі відновлюваної енергетики. Наразі група компаній KNESS побудувала в Україні вже 33 сонячні електростанції загальною потужністю понад 220 МВт.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.