Створення та забезпечення ФАПів є головною проблемою Летичівської ОТГ при впровадженні медреформи

Важливо забезпечити інтернетом села та запровадити фінансування ФАПів у населених пунктах до 300 мешканців — вважають представники місцевої влади та лікарі Летичівської ОТГ, в якій відбулась 29 листопада публічна консультація щодо прогресу втілення медичної реформи. 

В Україні впроваджується реформа системи охорони здоров’я. Медична реформа розпочалась з ухвалення нового законодавства у 2017 році, а в 2018 році запустилась “автономізація” закладів охорони здоров’я – процес реорганізації у некомерційні комунальні підприємства. Щоб зробити ці підприємства економічно вигідними, керівникам закладів охорони здоров’я необхідно вийти на якісно новий рівень управління та фінансового менеджменту. Адже від того, яким чином буде сформована модель обслуговування пацієнтів та чи буде налагоджена ефективна співпраця з власниками медичних закладів – місцевими радами, буде залежати фінансовий добробут підприємства загалом і його працівників зокрема.

Представники влади Летичівської ОТГ розуміють важливість впровадження медичної реформи і  фінансово.

«Якщо потрібні медичному закладу кошти, ми намагаємось їх знайти. Наприклад, дофінансовуємо проекти на місцях за потреби», – зазначив Василь Гущак, заступник селищного голови з питань фінансів, економіки, торгівлі та інвестицій.

Основною проблемою втілення реформи, на думку медиків, є створення та забезпечення ФАПів. Також необхідно забезпечити інтернетом ці медичні установи, попри те, що для громади це дуже велика стаття витрат.

«Наразі нашою головною проблемою є забезпечення фінансування ФАПів, адже ми маємо багато невеликих сіл до 300 мешканців», – зауважила головний лікар КЗ «Летичівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталія Кухарук.

Участь у консультації взяли також практикуючі лікарі. Вони відзначили, що роблять все можливе для проведення інформаційної кампанії серед населення, завдяки якій підписано 64% декларацій із сімейними лікарями. Хоча зазначають – і збільшити кількість підписантів важче з кожним відсотком, адже громадяни не поспішають користуватись новими медичними послугами, бо “медична реформа триватиме аж до 2020 року”.

Loading...
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олег Черненко

Олег Черненко

Регіональний представник Центру політичних студій та аналітики, координатор руху ЧЕСНО в Хмельницькій області, голова ГО "Хмельницька ініціатива"
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.