Руслан Кошулинський: Канал на Перекопському перешийку знівелює важливість контролю Керченської протоки для Росії

Заступник Голови ВО «Свобода» Руслан Кошулинський запропонував вирішити ситуацію з блокуванням проходження українських суден через Керченську протоку побудовою альтернативного Азовcько-Чорноморського каналу.

Відповідну ініціативу він озвучив під час спілкування з мешканцями Хмельницького 3 грудня 2018 року.

«Нині Москва фактично перекрила Керченську протоку для проходу наших кораблів. Це їхній стратегічний напрям боротьби проти Української держави. Вже сьогодні такий крок зменшує економічну привабливість України і впливає на завантаженість портів в Азовському морі. Це  зменшує надходження коштів до держскарбниці. Блокування Москвою проходу суден призведе до зупинки трьох портів – Маріуполь, Бердянськ, Генічеськ – та занепаду пов’язаної з ними інфраструктури і промислових підприємств. Також це загрожує втратою тисяч робочих місць у Приазов’ї та, як наслідок, до збільшення трудової міграції», – зазначив Руслан Кошулинський.

На його переконання, аби не допустити гегемонії Росії в Азовсько-Чорноморському регіоні, влада зобов’язана була думати стратегічно і, якщо не відразу після анексії Криму, то після початку зведення керченського мосту точно, розпочати будівництво Азовсько-Чорноморського каналу. За підрахунками фахівців, це 115 кілометрів по озеру Сиваш та Перекопському перешийку, із яких 93 км – акваторія озера, а решта – суходіл довжиною понад 20 кілометрів.

«Щоби зробити можливим альтернативний прохід для суден, необхідно створити канал шириною 120 і глибиною 12 метрів. За оцінкою фахівців, на це необхідно близько $1 мільярда», – наголосив націоналіст.

«Побудова каналу – це й безпековий чинник, який унеможливить диктат Москви в акваторії Азовського моря, дозволить Україні побудувати військові бази та посилити нашу присутність у цьому регіоні. З огляду на геополітичну та економічну важливість доступу до акваторії Азовського моря, це цілком виправданий крок. Цей канал повинен бути збудований, щоби ми змогли завантажити наші порти і знівелювати для Росії важливість контролю Керченської протоки», – запевнив свободівець Руслан Кошулинський.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. ДУРЕНЬ ДУМКОЮ БАГАТІЄ…

  2. Якщо м’яко – дибілоїд. Промовчав би якщо таку ахінею пробелькотав би якийсь таксист…

  3. Краще – тунель, як під Ла-маншем

  4. І ця людина має намір іти в президенти, був поваром ним і залишився.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.