Вбиральня, що претендує на “Нобелівську” премію у галузі архітектури

30 листопада на деяких сайтах та офіційному сайті Хмельницької міської ради з’явилось повідомлення про те, що у центральній частині міста має бути збудована нова вбиральня. Місце під цю вбиральню, як стало відомо, обрала робоча групи при управлінні житлово-комунального господарства.

Не заперечуючи велику необхідність будівництва нових громадських вбиралень у нашому місті, ніяк не можу погодитись із місцем, яке для цього обрали. І я не думаю, що саме у цьому місці хмельничани хочуть бачити громадську вбиральню.

Фото з сайту Хмельницької міськради

Нагадаю, що у 1998 році за архітектуру будівлі обласної дирекції АКБ „Укрсоцбанк” у м. Хмельницькому було присвоєно Державну премію України в галузі архітектури Суслову В.М. – архітектору, Антонюку А.К., Кириллову В.М. – інженерам, та Шулевській В.І. – керуючій обласною дирекцією банку. Ця будівля дійсно прикрашає наше місто і є однією із найкращих, що були збудовані за останні 20 років. І от тепер якась нікому невідома робоча група вирішила „прикрасити” цю будівлю громадською вбиральнею, що має з’явитись у безпосередній близькості від будівлі банку, майже перед входом. Можливо вони вирішили, що у такому разі вже можна буде претендувати на Нобелівську премію у галузі архітектури?

Фото з сайту Хмельницької міськради

Обуренню немає меж. Де ви бачили, щоб вбиральні розташовувались перед входом до будівлі або на вході до будь-якого подвір’я: сільського або міського? Думаю, що жоден член цієї робочої групи не встановив би вбиральню таким чином біля свого будинку. Також необхідно враховувати, що вбиральня у вибраному місці буде розташовуватись безпосередньо перед додатковим, другим, можна сказати аварійним, виїздом з території за „Дитячим світом”.

Вважаю, що таке неподобство необхідно негайно зупинити та перенести будівництво у інше місце буквально поряд, можливо у дворі „Дитячого світу”, тим більше, що земельна ділянка, на якій він розташований, знаходиться у комунальній власності. І це дещо приховає вбиральню, вона не буде псувати вигляд відзначеної державою будівлі банку та „Дитячого світу”, загалом центральної частини міста, і в той же час вбиральня буде розташована у центральній частині міста, зовсім недалеко від тієї, яка поряд існувала раніше багато років.

Закликаю хмельничан бути активними з тим, щоб ні в якому разі не допустити цього недолугого будівництва, та висловити незгоду із рішенням побудувати громадську вбиральню між будівлями „Дитячого світу” та „Укрсоцбанку”.

Володимир Швець,

депутат Хмельницької міської ради І-ІV скликань,

для НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 24

 1. І це каже чоловік, який будучи директором департаменту архітектури видавав містобудівні на забудову Озерної? Ви на Озерній були? Пробували там запаркуватися чи роз’їхатися на вузьких, як в селі дорогах?

 2. А ціна вотерклозета… нікого не дивує…??

 3. І ще … вбиральню то планують платною зробити….. будуть за кошти громади і потім з громади ще окшти будуть брати.. щоб її утримувати та ще й прибуток отримати… як вам ???

 4. Однозначно підтримую!
  Надто дивне рішення. Нелогічне, неестетичне і антибрендове для міста.
  Вчора спеціально ходила – шукала хоч якого виправдання туалету в топовому місці обласного центру. Не знайшла.

  • Такі туалети стоять по всій Європі. В Києві просто на Хрещатику 5 метрів від Майдану, 20 метрів від Михайлівського золотоверхого Собору. Це модульні туалети. Такі є в Кракові, Варшаві, Берліні. Кругом

 5. А яка пропускна спроможнсть цього клозету ???

 6. Одна кабінка

 7. Це рішення показало нефаховість, нерозбірливість того, хто його приймав. Туалети в центрі потрібні, але де їх ставити треба думати головою.

 8. Центр Парижу. Такі туалети на кожному кроці. https://tripmydream.ua/blog/layfhak/parizh-sovety-opytnyh-puteshestvennikov

 9. Порівнювати нас з Європою здається зарано. Наші люди все потрощать та поламають. А ще якщо вбиральня не буде прибиратись, то уявіть який у центрі міста буде “аромат”.
  Невже не можна було обрати іншого місця для такого об’єкту? Щоб вбиральня не розміщувалась майже біля входів у Дитячий світ та Укрсоцбанк.

  • Та хоча би і в дворі “Дитячого світу” ! Там місця повно!
   А кошти які мають на це витратити, вас не дивує!?

   • Тим більше що у дворі Дитячого світу довгий час була громадська вбиральня.

 10. Та клала влада на громадян великі надії…. їм байдуже думка громадян.. захотіли вотерклозет за мільйон поставити в цетрі міста .. поставлять іще десять таких… і ср–и їм на нас.. ніби то головне..проте тут можна вкрасти… а щоб тарифи зменшити… то тут треба заплатити … от і вся арифметика…

 11. Для великого архітектора Швеця і інших: https://city4people.ru/post/blog_273.html
  Тут про туалети в Лондоні, Парижі, Дортмунді, Празі. Вони всі просто в самому центрі, перед пам’ятками архітектури.
  А це Карл, центр Парижу, яка неймовірна краса і опа туалет. І таких в самому центрі 170!
  https://safetravels.info/index.php/sovety/frantsiya/item/13-besplatnye-tualety-v-parizhe

 12. А ви впевнені що цей туалет буде самий такий як ваш зразок з Парижу?

  • Це точно! А то візьмуть поставлять синю будку і на тому все їхнє будівництво закінчиться. І тоді така вбиральня точно буде окрасою нашого міста і нам Лондони і Парижи будуть заздрити.

 13. В Парижі такі туалети безоплатні…. Апиж – теристичне місто.. в нас же провінція, де за шалені гроші з нас будуть такі ж гроші будуть брати за вбиральню…. проте час покаже .. після Нового року – це чудо відкриють… САЛА УКРАЇНІ….

 14. А когда открытие ???

 15. Мер першим і випробує заклад…. САЛА Україні….

 16. Туалети вкрай потрібні. Але місце!! Наша влада не може не неа*рати, роблячи навіть потрібні речі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.