Порошенко про хмельницький аеропорт: почнете модернізовувати, Президент допоможе

Президент Петро Порошенко вважає, що у відновленні діяльності аепорту Хмельницького насамперед має бути зацікавлена місцева влада.

Про це сьогодні він сказав під час зустрічі зі студентами Хмельницького національного університету.

“Аеропорт – це не подарунок з неба, а важка праця. Якщо хмельничани визначають для себе цей об’єкт пріоритетним, то за рахунок децентралізації та частковій допомозі державного фонду регіонального розвитку разом можемо це зробити. А не сподіватися на Президента, що він побудує аеропорт. Ось коли почнете модернізовувати аеропорт, Президент обов’язково допоможе”, – наголосив Порошенко.

Фото з сайту Президента

Під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку Хмельницької області Президент додав, що голова Хмельницької ОДА разом із народними депутатами мають виступити з ініціативою до центральної влади, що цей об’єкт на Хмельниччині є пріоритетним. Крім цього, аеропорт має ввійти до плану перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, які Порошенко доручив розробити місцевій владі.

Нагадаємо, що Державна авіаційна служба України назвала недіючий хмельницький аеропорт базовим у Західному регіоні.

22 грудня 2017 року депутати обласної ради затвердили програму відновлення та розвитку комунального підприємства “Аеропорт-Хмельницький” на 2018-2022 роки із загальним обсягом фінансування 774 млн. грн.

Левову частину ремонтних робіт розробники програми (департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА і комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький») кладуть на плечі потенційних інвесторів. Згідно їхніх розрахунків, у 2020-2021 роках планується проведення реконструкції злітно-посадкової смуги із збільшенням товщини на 12 см вартістю 317 млн. грн. Ще 97,2 млн. грн інвестори мають викласти на будівництво з продовженням злітно-посадкової смуги на 18 тис. кв. м.

Також солідні суми передбачені на встановлення світлосигнального обладнання САТ-І ІСАО (з двох напрямків посадки) – 210,6 млн. грн, реконструкції перону площею 27 тис. кв. м – 73 млн. грн, стоянки літаків – 19,4 млн. грн, руліжної доріжки площею 3,7 тис. кв. м – 10,2 млн. грн, проведення модернізації аварійно- рятувальної станції – 6,7 млн. грн.

У 2018 році КП “Аеропорт Хмельницький” провели тендера на поточний ремонт злітно-посадкової смуги аеродрому загальною вартістю 798 тис. грн; поточний ремонт адміністративної будівлі з частковою заміною вікон та утеплення – 589 тис. грн; капітальний ремонт пожежного депо – 403,1 тис. грн; капітальний ремонт будівлі контрольно-пропускного пункту – 388,8 тис. грн.

Довідка НГП. Хмельницький аеропорт розташований на відстані 7 км на південний захід від Хмельницького. Загальна площа земельної ділянки, на якій розміщений аеропорт, – 127,63 га, у тому числі летовище – 13,2 гектара.

Аеропортовий комплекс аеродрому складається з приміщення для обслуговування пасажирів загальною площею 700 кв.м (розташоване на одному поверсі адміністративної будівлі) та пункту пропуску через державний кордон площею 800 кв. метрів (окрема будівля).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

  1. Симчишин сіяє за плечима. Дірвався до тіла.

  2. Дуже хитро зслизнув з теми: ви почитайте, а я потом, мовляв, допоможу, якщо мене знов оберуть (???).

  3. Зброд сатаністів

  4. Все правильно. Треба самим напрягтись. Те що дістається просто так нашими людьми не цінується, робить з них споживачів.

  5. Герега по центру. Хапнув область, то хай бабло на аеропорт дає.

  6. Симчишин з Герегою? Хто б міг подумати 4 роки тому…
    Фото називається Сходка

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.