Депутат-аграрник з Хмельниччини розповів про небезпеку запуску ринку землі за нинішніх умов

Депутат Хмельницької обласної ради від Аграрної партії Сергій Іващук розповів, чого очікувати, якщо зараз запустити ринок землі.

Про це він сказав в інтерв’ю “Незалежному громадському порталу”.

“Сьогодні я будую сушарку за кредитні кошти, бо обігових коштів не вистачає. Приблизно на 40% аграрний бізнес сидить у банківських позичках. Якщо завтра запускають ринок землі, мені доведеться знести сушарку, продати ВРХ і максимально кинути гроші на викуп землі, щоб даром не стояла наявна с/г техніка. Плюс доведеться скорочувати працівників підприємства і врізати соціальну підтримку”, – вважає Іващук.

На його думку, земельний мораторій дав можливість аграріям та фермерам розвинути сільське господарство.

Водночас, за оцінками аграрника Іващука, необхідно п’ять років, щоб повноцінно запрацював ринок землі.

“Для цього необхідно мати план дій з реальним виконанням. Перший пункт — проведення інвентаризації 42 млн га сільськогосподарських земель. Приблизно треба два роки. По-друге, створення або пошук оператора з видачі доступних кредитів. По-третє, напрацювання механізму з обмеження скупки земель в одні руки. По-четверте, прийняття закону про обіг с/г земель”, – наголосив обранець.

Як писав НГП, 9 листопада депутати Хмельницької обласної ради звернулися до Верховної Ради, Президента і Кабміну з проханням продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2025 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

 1. Хоча я в душі і комуніст, але добре розумію, що социалізм радянського зразку вже назад не повернеш. А ці … депутати (будь-якого рівня), які отримали усе (і землі) я.к. «на-халяву» та по-суті є олігархами (різного рівня), з метою, що б це у них не видібрали набагато заможніші (і незрівняно спроможніші та ефективніші) інвестори з інших країн, хочуть ситуацію з продажем земель сільськогосподарського призначення «заморозити», тобто – «хочуть і рибку з’їсти і …». Люди, не «ведіться», адже насправді вони думають тільки про себе (це ж добре видно навіть зі слів цього депутата). Ми вже на вигоду «заходу»/«сходу» зруйнували промисловість України, яка насправді не була такою відсталою, як нам казали (нас обманювали, що б ми не відчували себе дуже обманутими, парадокс). Без «відкриття» справжнього ринку (на справжніх конкурентних підвалинах) земель сільськогосподарського призначення в Україну не прийде ефективний інвестор і ми (вже сільськогосподарська країна) будемо не тільки «прозябати», а будемо просто вимирати (ще скоріше).

 2. Депутат обласної ради, колишній і потенційний кандидат у депутати Верховної ради, очільник обласного осередку розваленої за його активної участі Аграрної партії , “визначний політик ” обласного маштабу і брехня у кожному слові.
  Друже, яким боком до мараторію на продаж земель 42 млн. га сільськогосподарських земель.
  1. Так дійсно , у цілому площа сільськогосподарських земель становить 42,7 млн, в тому числі державна та комунальна власність 25,2 % , приватна 74,8% або біля 32 тис. га Мораторій стосується лише розпайованої землі , а це біля 25 тис. га. які зареєстровані у земельному кадастрі , яку до біса інвентаризацію Ви збираєтесь проводити.
  2. До чого тут оператор (щоб не малось на увазі ) з дешевими кредитами?Люди, ви вдумайтесь в логіку пана , судячи з абзацу про сушарку і ВРХ грошей на викуп землі в нього немає. (Правда смішно шукати гроші в знесеній сушарці , особливо за умови , що вона побудована за кредитні кошти). А тому без дешевих (за наш з вами кошт і це без варіантів) кредитів говорити про зняття мараторії не на часі.
  3. 3 і 4 питання це для кількості і понтів бо всі проекти закону про зняття мараторії ці питання вирішують.
  4. Зняття мараторію на продаж земель це насправді ЗНЯТТЯ ЗАБОРОНИ НА ПРАВО РОЗПОРЯДЖАТИСЯ СВОЄЮ ПРИВАТНОЮ ВЛАСНІСТЮ. Зняття мараторію це величезні проблеми не для держави , а для сьогоднішніх різного рівня латифундистів , які сколотили свої статки на землях, які їм не належать і користуючись безправ’ям власників паїв. Всі хто виступав та виступає за збереження мараторію зневажають нас з вами і лобіюють інтереси купки розжирівших “аграріїв” .

  • На 90 % пан А.Неволя правий і я з ним погоджуюсь (п. 2 на мій погляд спірний, чи я його не зрозумів).
   Нарешті почали робити коментарі розумні і помірковані люди, здатні до аналізу (а то ж в основному були або платні провокатори, або оголтіли радикали-націоналісти,які насправді могли і матір рідну продати, або недалекі і “нерозумні” зовсім не здатні до аналізу та критики обивателі).
   Але, нажаль, як я бачу з кількості коментарів, широкий загал ця тема щось не цікавить, як насправді не цікавить і майбутнє України. А чи буде воно за таких умов і обставин?

 3. Якщо коротенько, то цей депутатик обіцяє всім своїм працівникам створити жопу, тому що зараз хапанути земельку у нього змоги немає та щей шантажує знищенням сушарки, ну то це взагалі…вона що у нього їсти просить? Зажерлися ви панове власники агрохолдингів великих та трішки дрібніших, між вами та людом – прірва

 4. Шановні позичальники!

  Ви в будь-яких фінансових труднощах? Ви хочете розпочати власний бізнес? Ця кредитна компанія була створена правозахисними організаціями у всьому світі з єдиною метою – допомагати бідним та людям у фінансових труднощах життя. Якщо ви хочете подати заявку на отримання кредиту, зв’яжіться з нами за адресою електронної пошти elenanino0007@gmail.com

  Ім’я:
  Потрібна сума кредиту:
  Тривалість кредиту:
  Номер мобільного:

  Спасибі, і благослови Ти Бог
  ДОВІДКА
  Олена

 5. Для Знову В.В.Путенко , дякую за відзив. По п.2 поясню детально. Не маю інформації щодо кількості землі в оренді у пана депутата , але припущу що орієнтовно 15 тис. га.
  Наші ” аграрні барони” чомусь переконанні , що після зняття мараторії всі поголовно почнуть продавати свою землю, знову ж таки це і з тексту витікає “порушу все , продам корову, звільню половину працівників , дулю вам а соціалку – а землю скуплю” Одна проблема “обігових коштів не вистачає” , а тому дайте ще 5 років може знайду “оператора з доступними (читай дешевими) кредитами” . Сьогодні без ринку вартість 1 га землі 1 тис. доларів (плюньте в очі тим хто стверджує що наразі земля не продається) , вартість при відкритому ринку можна вирахувати (мій розрахунок такий : 1 га пшениці (до прикладу) при середній врожайності 35 цн/га і ціні 200 дол. /тн приносить прибутку +- 300 $ множимо на 5 років (термін окупності інвестицій) і маємо 1500 $ за га) . Щоб зберегти 15 тис. га (механізм теж можна придумати за 5 то років) треба 22,5 млн. $ . Звідси весь плач Ярославни про необхідність продовження мараторію і доступні кредити. Чому за наш рахунок буде забезпечена “доступність” кредитів , бо тільки за рахунок державних програм (бюджету) кредити можуть дешевіти.
  P.s. і ще один “секрет Полішинеля” плата за пай . Після зняття мараторію в людей з’явиться вибір або оренда або продаж . Ще один мій розрахунок допустим , сім’я має у власності 10 га землі і не має нагальних проблем коли гроші потрібні вкрай . Маємо два варіанти : або продаж землі і гроші в банк на депозит , тоді 10*1500*28=420 тис.грн.*16%=67 200 грн. на рік , а це 6 720 грн з 1 га, або оренда яка сьогодні на рівні 1-2 тис. грн., а вчора була 500-800 грн за 1 га. Тут купа нюансів не для формату коментаря , але плату за пай зарази підняти довелось би як мінімум в 2 рази, але в них є кращий варіант “продовжемо мараторій ще на 5 років”
  їй бо “у кожного своя доля і свій шлях широкий”

  • Дякую. Але я ще до того, що “…без дешевих (за наш з вами кошт і це без варіантів) кредитів говорити про зняття мараторії не на часі.”
   Я впевнений (не самовпевнений, хоча так може виглядати), що “дешевих грошей”, що б пересічний українець міг розпочати сільськогосподарський бізнес, у нас ніколи і не буде. Бо не для цього робилися: незалежність (вийшло – “від здорового глузду”), майдани і революції (в т.ч. – “негідності”)… В принципі, так в історії завжди було, навіть в США, наприклад, згадайте як Рокфеллер забирав у фермерів земельні ділянки з нафтою під ними (є дуже цікавий американський фільм 70-их років з Джейн Фондою в головній ролі).
   А дешеві гроші можуть появитися тільки в якості “сиру у мишоловці”. Так що чекати смислу не має.
   А мету цього мораторію ви вказали наскільки це можливо вірно.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.