Ляшко: держава має взяти на себе фінансування харчування дітей у школах

Лідер Радикальної партії і народний депутат Олег Ляшко завітав до дошкільного навчального закладу “Сонечко” у Волочиську Хмельницької області. Тут за сприяння команди Радикальної партії було залучено державну субвенцію на суму майже 3 млн грн на капітальний ремонт цього закладу. Наразі у садочку виховується 180 дітей та працює 50 персоналу.

“Дуже приємно, що ми долучилися до того, щоб ваш дитсадок став кращим. Адже кожна мама з татом хочуть бачити своїх дітей найщасливішими. На жаль, у нинішніх реаліях у багатьох сім’ях існують проблеми, коли хтось із батьків вимушений їхати на заробітки за кордон через відсутність роботи в Україні або низький її рівень. Я ж хочу змінити цю країну, щоб люди одержували стабільну і достойну заробітну плату та мали можливість купити доступне житло. Наші вимоги до уряду на 2019 рік — збільшити мінімальну зарплату до 6 тис. грн, а мінімальну пенсію — до 2,4 тис. грн”, — наголосив Ляшко.

За словами нардепа, його політична сила ініціювала законопроект у Верховній Раді щодо відновлення державного фінансування, яке передбачає покриття витрат на харчування дітей у навчальних закладах.

“Сьогодні для батьків дитини, яка йде до школи, є трагедією виділити з сімейного бюджету 20 гривень на харчування. У них просто немає грошей. Тому ми вимагаємо від влади передбачити в держбюджеті на 2019 рік кошти на харчування дітей. Підростаюче покоління не повинно голодувати. Парадокс: у дитячому будинку вихованців годують п’ять разів у день, а вдома біля батьків дитина може поїсти один-два рази вдень”, — заявив Ляшко.

Зупинився обранець й на темі здорожчання вартості природного газу для населення на 23,5%. На його думку, уряд, підвищуючи тарифи до європейського рівня, забув, що співвітчизники отримують українські зарплати і пенсії.

“Бомжі в Німеччині або у Франції більше мають грошей, аніж вихователі у вашому дитячому садочку. Як можна платити ці космічні ціни за газ, не підвищуючи доходи громадянам? Влада говорить, що забезпечить усіх субсидіями. Так, у 2018 році з державного бюджету виділили 70 млрд. грн на субсидії, у 2019 році — 50 млрд. грн. При цьому ціну на газ збільшили на 23,5%. У мене задача для ваших вихованців: де взяти грошей? Є випадки, що дід і баба, які все життя прожили разом, мусять розводитися, щоб скористатися субсидією”, — політик.

Ляшко переконаний, що сьогодні варто повернути людям соціальну норму споживання газу, яка передбачатиме економне його використання. Також він виступає за безкоштовне встановлення лічильників у кожне помешкання громадян.

Як розповіла завідувач дитсадку Людмила Курдибаха, її дошкільний заклад не бачив капітального ремонту останні двадцять років. За кошти, які допомогла залучити команда Ляшка, відремонтовано покрівлю та зроблено ремонти самих приміщень.

На завершення лідер радикалів подарував вихованцям дитсадку музичний центр і пообіцяв подальшу підтримку.

“Успішними є ті країни, котрі вкладають кошти в розвиток освіти і охорони здоров’я. Наші дітки повинні рости здоровими та успішними і тішити своїх батьків, а також приносити користь країні”, — вважає Ляшко.

Андрій Степанюк.

На правах реклами.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.